PKP Ursus-Niedźwiadek już w 2011 r.

Region

Podczas wczorajszej debaty Polskie Linie Kolejowe zaprezentowałyostateczną wizualizację i plan budowy nowego przystanku PKP Ursus-Niedźwiadek, który będzie usytuowany między stacjami Piastów i Warszawa Ursus.

Sam projekt prócz budowy peronów przewiduje modernizację torowiska oraz budowę parkingu Park & Ride. Stosowna dokumentacja ma być gotowa w czerwcu.

Koszty budowy stacji planowanej od blisko czterdziestu lat zostaną rozłożone między kolej a miasto. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jest szansa, że przetarg zostanie ogłoszony jeszcze latem. Cała inwestycja miałaby zostać przekazana do użytku w 2011r.

Niestety, istnieje również poważne zagrożenie dla tego przedsięwzięcia. Powodem są problemy z gruntem pod inwestycje. Kolejarzom nie udało się przejąć jednej działki, bez której budowa nie może się rozpocząć.

PLK buduje, ale z opóźnieniem

Obecnie Polskie Linie Kolejowe prowadzą jeszcze kilka innych budowlanych przedsięwzięć. Budowany jest łącznik z lotniskiem Okęcie, modernizowane są dwa perony na Dworcu Gdańskim. W planach jest również modernizacja stacji PKP Stadion (2011r.) oraz podmiejskiej linii średnicowej (po Mistrzostwach Euro 2012)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.