Przy Centrum Kultury będzie więcej zieleni

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wybrała wykonawcę, który jeszcze przed majówką wykona nowe nasadzenia w okolicy Centrum Kultury. Inwestycja wyniesie ponad 88 tys. zł.

W okolicy Centrum Kultury w Grodzisku, w pobliżu ul. Spółdzielczej, pojawią się nowe zieleńce. W dokumentacji przetargowej czytamy, że „głównym celem jest poprawa warunków mikroklimatycznych i funkcjonalnych przestrzeni przez odbetonowanie terenu, zastosowanie rozwiązań zapewniających rozsądne gospodarowanie wodą opadową, liczne nasadzenia roślin wieloletnich oraz wprowadzenie elementów edukacyjnych”.

W ramach zadania przewidziano likwidację 158 mkw nawierzchni z kostki betonowej. W zamian na projektowanej powierzchni pojawią się 404 sztuki nowych roślin. Będą to nasadzenia odporne na warunki miejskie, mające małe wymagania glebowe i duże walory dekoracyjne. Będą to m.in. hortensje bukietowe, krokusy, narcyzy, rozplenice, róże czy tulipany.

Grodziski magistrat zarezerwował na tę inwestycję ponad 98 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się ośmiu chętnych, z czego pięciu z nich przedstawiło oferty przekraczające założony budżet. Ostatecznie realizacją zajmie się Firma Ogrodnicza PHU Marzena Szklarzewska z Piaseczna za ponad 88 tys. zł. Na wykonanie nasadzeń wykonawca będzie miał 30 dni od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do 25 kwietnia. Do tego przez 24 miesiące będzie także odpowiedzialny za pielęgnację tej zieleni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16