Przenosiny tuż po feriach

Pruszków

Budowa nowego skrzydła dydaktycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana dobiega końca. Wiele wskazuje na to, że uczniowie rozpoczną w nim naukę tuż po feriach zimowych.

O tym, że Zan potrzebuje nowej siedziby wiadomo było od dawna. Szkoła mieści się w starej kamienicy zaadaptowanej na potrzeby edukacyjne. Mimo sporych starań dyrekcji warunki do nauki nie są tu zbyt komfortowe. Wąska klatka schodowa, ściska na korytarzu i brak sali gimnastycznej to jedne z największych bolączek.

Kilka lat temu pojawił się pomysł, by szkołę przenieść do innej placówki. Na takie rozwiązanie nie godzili się uczniowie, nauczyciele i absolwenci Zana. Dzięki protestom udało się wywalczyć nie tylko pozostawienie szkoły w obecnym miejscu, ale i jej rozbudowę. A dokładnie wybudowanie nowego gmachu liceum od podstaw. W tym nowoczesnej hali sportowej oraz boiska wielofunkcyjnego.

Inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy, polegający na budowie skrzydła dydaktycznego właśnie dobiega końca. – Wszystko wskazuje na to, że młodzież przeprowadzi się do nowego budynku – mówi nam Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Kolejny etap to rozbiórka starego budynku. W jego miejscu ma powstać wspomniana hala sportowa. Jej budowa ma się zakończyć w połowie listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.