Przedwyborcza cisza

Region

O północy z piątku na sobotę zacznie obowiązywać cisza wyborcza przed niedzielnymi wyborami samorządowymi. Oznacza to zakaz prowadzenia kampanii wyborczej i agitacji na rzecz kandydatów i ich komitetów.

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, odbędą się wybory parlamentarne. W całym kraju wybierzemy swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów i sejmiku województwa. Co więcej w niedzielnych wyborach będziemy również wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów gmin i miast.

A jak oddać głos?

O tym, kto zyska zaufanie wyborców przekonamy się już prawdopodobnie w poniedziałek rano. Choć w wielu gminach naszego regionu  na rozstrzygnięcie batalii o fotel wójta, burmistrza czy prezydenta trzeba będzie poczekać do drugiej tury. Najpierw czeka nas jednak przymusowy odpoczynek od kampanii i cisza wyborcza, która zgodnie z przepisami zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych 7 kwietnia. W czasie jej trwania zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych, organizowanie spotkań w tym charakterze, agitacja na rzecz kandydatów i ich komitetów oraz publikowanie sondaży.

Z powodu ciszy wyborczej na portalu WPR24.pl nie będą publikowane komentarze.

Przypominamy, że lokale wyborcze otwarte zostaną w niedzielę o godz. 7.00. Głosowanie potrwa do godz. 21.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe