Potrzebne wsparcie dla Asi i dzieciaków

Region

Asia i Maciek tworzyli piękną parę. Wspólnie doczekali się trójki cudownych dzieci. Niestety los okazał się okrutny. Maciek ciężko zachorował i przegrał swoją najważniejszą walkę. Teraz Asia potrzebuje pomocy by ułożyć życie swoje i dzieci na nowo.

Asia i Maciek poznali się w 2004 roku. Trudno było spotkać bardziej zakochaną parę i w sierpniu 2010 roku Asia i Maciek wzięli ślub, a dwa lata później urodziło się ich pierwsze, upragnione dziecko – Adaś, który dzięki miłości, trosce i czujności rodziców, bardzo wcześnie, bo już niedługo po pierwszych urodzinach został zdiagnozowany – głęboki autyzm.

Świetnie wykształcona Asia porzuciła perspektywę rozwijającej się kariery i oddała wychowaniu Adasia, który do dziś wymaga całodobowej opieki. Mimo ogromnie trudnego przebiegu choroby Adasia, Asia i Maciek pragnęli powiększenia rodziny. Po latach prób i trudnościach w utrzymaniu ciąży, wreszcie się to udało i tak w styczniu 2019 roku rodzi się Agatka, a w listopadzie 2020 roku Robert. Asia doskonale się odnalazła w roli matki mimo trudności wynikających z choroby najstarszego syna. Jej mąż był dla niej ogromnym wsparciem w prowadzeniu domu, a dla dzieci tatą, o jakim każdy marzy.

Maciek miał świetną pracę, więc rodzina mogła pozwolić sobie na budowę domu. Maciek i Asia otrzymali kredyt, kupili działkę i zaczęli budowę domu. Można powiedzieć, że wszystko szło po myśli rodziny.

Niestety los okazał się okrutny. W dniu imienin Maćka, 14 maja 2022 roku, na tą cudowną rodzinę spadł cios, który nikomu nie mieści się w głowie. Maciek otrzymał diagnozę, która zabrzmiała jak wyrok – nowotwór trzustki. Maciek jednak się nie poddał. Robił wszystko by jak najdłużej być z rodziną. Mimo dramatycznej diagnozy, wycieńczającego leczenia Maciek prowadził normalne życie, pracował i wspólnie z Asią ukończył budowę domu.

W październiku 2022 r. wraz z rodziną wprowadził się do nowo wybudowanego domu, a tydzień później przeprowadzona została operacja Whipplea, polegającej na usunięciu głowy trzustki wraz z dwunastnicą, pęcherzykiem żółciowym, a także częścią żołądka – usunięcie przerzutów. To nie powstrzymało Maćka przed życiem na cały etat. Niedługo po niej wrócił do życia rodzinnego i do pracy. Ku zaskoczeniu lekarzy, Maciek przeżył cały kolejny rok.
Niestety, z początkiem grudnia 2023 roku pracodawca rozwiązał z nim stosunek pracy, chwilę później jego stan uległ ogromnemu pogorszeniu. 15 stycznia 2024 roku, w wieku zaledwie 39 lat, pożegnawszy się z ukochaną żoną i dziećmi, w domu, w obecności Asi i swojej mamy, Maciek zmarł. – Asia została sama z niepełnosprawnym synem, który wymaga kosztownych terapii i stałej opieki, z dwójką młodszych dzieci i kredytem na działkę. Ale Asia to dzielna i silna kobieta. Potrzebuje tylko trochę czasu na znalezienie pracy, którą będzie mogła pogodzić z opieką nad dziećmi i załatwienie spraw urzędowych, w tym ubezpieczeniowych. I właśnie w tym czasie chcemy Asię wesprzeć finansowo, aby mogła być spokojna o zachowanie ciągłości terapii Adasia, spłatę rat kredytu i życie – czytamy na stronie pomagam.pl

Pomóżmy Asi postawić kroki życia w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji, w której się znalazła. Każda wpłata i udostępnienie tej zbiórki jest ogromnym wsparciem dla tej cudownej rodziny, której los nigdy nie oszczędzał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.