Ponad 300 nowych bitomatów na terenie Warszawy!

Art. Sponsorowany

Na terenie Warszawy działa wielu operatorów bitomatów. Natomiast w ostatnim czasie tego typu urządzeń pojawiło się bardzo dużo głównie za sprawą operatora ATM Egera, który obsługuje 306 bitomatów na terenie stolicy. Zagęszczenie bitomatów Egera na terenie Warszawy to aż jeden bitomat na każde 1700 metrów kwadratowych. To niebywały wynik, który sprawia, że niemal każdy mieszkaniec stolicy w niewielkiej odległości od domu może wymienić kryptowalutę na gotówkę. Jak korzystać z tych urządzeń? Jakie są zalety korzystania z bitomatów? Między innymi na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jakimi zaletami charakteryzuje się korzystanie z bitomatów? 

Bitomaty są innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym szybką i wygodną wymianę kryptowalut na gotówkę. Wymiana kryptowaluty na gotówkę zwykle nie zajmuje więcej niż 10-15 minut. Co ciekawe, wszystkie bitomaty obsługiwane przez ATM Egera pozwalają na wymianę bitcoina. A niektóre z warszawskich bitomatów dodatkowo obsługują również Ethereum, Bitcoin Cash, USDT oraz SHIB. Podobno w przyszłości mają być obsługiwane także niektóre nieco bardziej niszowe kryptowaluty.

Niewątpliwą zaletą korzystania z bitomatów jest fakt, że transakcje są realizowane jako transakcja okazjonalne. Do kwoty 4500zł niepotrzebna jest pełna weryfikacja, która jest charakterystyczna dla rejestracji konta na giełdzie kryptowalut.

Jak korzystać z bitomatów?

Aby skorzystać z bitomatu obsługiwanego przez ATM Egera wystarczy wejść na stronę atm.egera.com i wypełnić pola z niezbędnymi danymi. Konieczne jest podanie numeru telefonu, na który przychodzi kod SkyCash upoważniający do dokonania wypłaty. Trzeba także zadeklarować jaką kwotę zamierzmy wypłacić. W następnym kroku zostaje wygenerowany indywidualny portfel (np. portfel bitcoin jeśli wymieniamy bitcoina). Należy przesłać zadeklarowane środki na świeżo wygenerowany unikalny portfel. Po otrzymaniu dwóch potwierdzeń przez sieć (co trwa zwykle 10-15 minut) na podany numer telefonu przychodzi kod SMS z kodem SkyCash. Z uzyskanym kodem należy udać się pod dowolny bitomat. Może to być jeden z ponad trzystu bitomatów na terenie Warszawy lub jeden z ponad 3000 na terenie całego kraju. Listę dostępnych warszawskich bitomatów można znaleźć pod tym adresem: https://atm.egera.com/warszawa

Następnie na ekranie bitomatu należy przejść następujące kroki:

1. Należy kliknać „SkyCash”
2. Należy wybrać język np. „POLSKI”
3. Następnie należy kliknąć „Wypłata Gotówki”
4. W kolejnym kroku należy wpisać 6-cyfrowy kod otrzymany wcześniej SMSem i wprowadzić kwotę jaką chcesz wypłacić.
5. W kolejnym kroku wystarczy wprowadzić 4 cyfrowy kod PIN, który przychodzi w tej samej wiadomości co kod SkyCash.
6. Po przejściu wyżej opisanych kroków transakcja jest zakończona. Wystarczy odebrać gotówkę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.