5 książek, które warto przeczytać, jeśli uczysz się hiszpańskiego

Art. Sponsorowany

Czytanie książek i oglądanie filmów to jeden z najprzyjemniejszych sposobów nauki języka obcego. Czy to język angielski, niemiecki, hiszpański, czy jakikolwiek inny, nauka przez książki jest o wiele ciekawsza niż studiowanie nudnych podręczników. Dodatkowo czytanie nawet w języku polskim jest dla nas po prostu dobre i poszerza nasze horyzonty. Jeśli do tego książka jest ciekawa, wciągająca i w tematyce, którą lubimy, to możemy się poczuć jak zwycięzcy loterii. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze książki do nauki hiszpańskiego.

Krótka historia literatury hiszpańskojęzycznej i jej wpływ na światową literaturę

Historia literatury hiszpańskojęzycznej sięga aż średniowiecza. Z pewnością każdy z nas zna klasyki takie jak „Don Kichot z La Manchy” Miguela de Cervantes, czy „Alchemik” autorstwa Paulo Coehlo. Co więcej, powieści i poezja hiszpańskojęzycznych autorów od lat inspirują pisarzy z całej Europy. Książki w języku hiszpańskim są bardzo melodyczne, odważne i pisane romantycznym językiem. Wśród hiszpańskich pisarzy są jedni z najlepszych autorów na świecie, których dzieła do dziś są lekturami szkolnymi i ulubionymi pozycjami wielu fanów literatury.

Najlepsze książki dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z czytaniem książek w języku hiszpańskim warto postawić na proste opowiadania lub książeczki dla dzieci. Są one zazwyczaj pisane prostym językiem, mają dużo rymów i skupiają się na prostej tematyce. Dzięki temu masz pewność, że wszystko zrozumiesz. Możesz zacząć od wybrania opowieści i baśni, które już znasz, jak klasyczne bajki dla dzieci, np. „Królewna Śnieżka”, „ czy Piotruś Pan”.

Propozycje książek dla średnio zaawansowanych

Dla osób, które miały już jakąś styczność z książkami w języku hiszpańskim i znają język chociaż na poziomie podstawowym, można sięgnąć po bardziej złożone tytuły. Na rynku jest też wiele książek dla osób, które chcą uczyć się języka przez czytanie. Są to zazwyczaj specjalne książki w stylu podręczników lub zbiory opowiadań o różnej tematyce. Pamiętaj też, że jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności językowe, możesz zapisać się na korepetycje hiszpański online. To wygodny sposób na naukę jezyka obcego bez wychodzenia z domu. Samodzielnie wybierasz czas zajęć i termin, a jednocześnie oszczędzasz pieniądze i czas zmarnowany na dojazdy na tradycyjne lekcje na żywo z korepetytorem. Odwiedź nasz portal Buki, aby odkryć więcej opcji lekcji online.

Książki w języku hiszpańskim dla bardziej zaawansowanych

Jeśli przeczytałeś już kilka książek po hiszpańsku i znasz język na poziomie dobrym lub biegłym, możesz sięgnąć po bardziej zaawansowaną literaturę. Najlepszy sposób to łączenie przyjemności z nauką, więc spróbuj zacząć od ulubionej książki, którą czytałeś po polsku i tym razem przeczytaj ją w wersji hiszpańskiej. Jeśli masz ochotę na coś nowego, to staraj się wybrać tytuł z kategorii, którą lubisz. Jeśli lubisz kryminały, dramaty lub biografie, to sprawdź w internecie popularne tytuły w tym gatunku i właśnie tego spróbuj.

Książki w języku hiszpańskim, które warto przeczytać

Jeśli szukasz ciekawych propozycji książek w języku hiszpańskim, mamy dla Ciebie krótkie zestawienie naszych polecanych propozycji.

Cień wiatru autorstwa Carlosa Ruiza Zafona

To jedna z njapopularniejszych powieści hiszpańskiojęzycznych znana na całym świecie. Akcja książki dzieje się w przedwojennej Barcelonie. Główny bohater książki, dziesięcioletni chłopiec, który lubi czytać, trafia na książkę, która na zawsze odmieni jego życie. „Cień wiatru” to znakomita propozycja dla fanów kryminałów, dramatów i dreszczyku emocji.

2666 autorstwa Roberto Bolano

Ta zadziwiająca powieść porusza wiele rożnych tematów i dlatego ciężko zakwalifikować ją do jednej kategorii. Autor książki opowiada o czasach od I Wojny Światowej do początków XXI wieku i opisuje wiele różnych krajów. Czytając „2666” doświadczymy śmierci, miłości, straty i radości. To bardzo emocjonująca proza, która może stanowić wyzwanie dla początkujących czytelników, dlatego zalecamy, aby sięgały po nią osoby bardziej zaawansowane.

Dam Ci wszystko autorstwa Dolores Redondo

Niech nie zwiedzie Cię pierwsze wrażenie. Mimo romantycznego tytułu, „Dam Ci wszystko” to mroczny kryminał. Książka opisuje losy Manuela, który niespodziewanie dowiaduje się o śmierci męża i przeżywa szok. Nie wierzy w podejrzenia policji o wypadku, więc postanawia dowiedzieć się, co naprawdę się wydarzyło. Jeśli lubisz kryminały, dramaty i książki naprawdę trzymające w emocjach, koniecznie sprawdź „Dam Ci wszystko”.

Czy warto czytać książki w języku hiszpańskim

Czytanie książek to niezwykle produktywne zajęcie, dobre dla naszego umysły i poszerzające horyzonty. Jeśli dodatkowo czytasz książkę w języku obcym, to rozwijasz się jeszcze bardziej. Czytanie książek w języku hiszpańskim pomaga nam nauczyć się języka o wiele szybciej i w o wiele przyjemniejszy sposób. Sprawdź nasze propozycje podane powyżej i odkryj przyjemność czytania po hiszpańsku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.