Policyjny pościg zakończony w… rowie

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego po pościgu zatrzymali 29-letniego kierowcę Volkswagena. Mężczyzn a przyznał, że uciekał przed funkcjonariuszami, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania.

Po 21.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy volkswagena, którego sposób jazdy drogami gminy Żabia Wola mógł wskazywać na to, że jest nietrzeźwy. Na miejsce szybko dotarli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Na drodze w Żelechowie zauważyli wskazywany pojazd i natychmiast przystąpili do jego zatrzymania. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się na polecenie mundurowych i z nadmierną prędkością uciekał przed nimi. Podczas jazdy mężczyzna przekraczał nawet trzykrotnie prędkość jazdy, nie stosował się do znaku „stop”, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał pasem ruchu dla przeciwnego kierunku.

Niebezpieczny kierowca swoją ucieczkę przed policyjnym pościgiem zakończył utratą panowania nad pojazdem i wjechaniem do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i poddali go dokładnej kontroli. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu danych okazało się, że 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z decyzją policjantów zatrzymany został poddany również badaniu na obecność środków odurzających w organizmie.

Mężczyzna zgodnie z art. 178 b Kodeksu Karnego usłyszał już zarzut nie zatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydania polecenia przez policjanta przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Odpowie także za szereg wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych podczas ucieczki.

KPP Grodzisk Mazowiecki

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Policyjny pościg zakończony w… rowie”

  1. Ferdek pisze:

    Odpowie albo nie.
    Nie mam prawa jazdy, to nie mój samochód, nie mam pieniędzy i nie mam niczego. Możecie mnie cmoknąć ……………

  2. Anonim pisze:

    Nie umieć w ogóle jeździć i próbować jezdzic samochodem… co za kretyn…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe