Policja w milanowskim urzędzie

Milanówek

Media społecznościowe obiegła wiadomość o czynnościach policji wykonywanych w Urzędzie Miasta Milanówka. O komentarz poprosiliśmy Prokuraturę.

O fakcie „wizyty” policji w Urzędzie poinformował Radny Piotr Napłoszek – Dziś święto samorządu dzień sesji absolutoryjnej, dzień głosowania nad wotum zaufania, a tu taki kwiatek – przeszukanie policji w siedzibie urzędu na polecenie prokuratora.

Poprosiliśmy Prokuraturę Okręgową w Warszawie o komentarz do sprawy. – Istotnie, policja na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim udała się do Urzędu Miasta Milanówka w celu realizacji żądania wydania rzeczy i zwolnienia z obowiązku zachowania tajemnicy. Chodzi tutaj o śledztwo z tytułu art. 231 kodeksu karnego – informuje nas Prokurator Szymon Banna.

Prokurator Banna od razu także sprostował obraz sytuacji – Nie miało tam miejsca przeszukanie, które następuje w razie odmowy wydania rzeczy. Nie doszło także do żadnego incydentu w trakcie wydawania dokumentów. Było to rutynowe działanie policji na zlecenie Prokuratury – dodaje Banna.

Art. 231 kk brzmi „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Śledztwo toczy się w sprawie nieprawidłowości w jednym z przetargów prowadzonych przez miasto.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.