Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Grodzisk Maz.

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu w minioną niedzielę będąc już po służbie dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Chor. Kamil Borowiecki podejrzewał, że kierowca Audi poruszający się ulicami Grodziska Mazowieckiego może być nietrzeźwy. Okazało się, że miał rację.

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w godzinach wolnych od służby jechał przez Grodzisk Mazowiecki. Jego uwagę zwrócił samochód, który jechał po całej szerokości jezdni raz przyspieszając i raz zwalniając. Kierowca Audi w pewnym momencie ledwo ominął wysepkę na jezdni. Chor. Kamil Borowiecki zaczął podejrzewać, że kierowca audi może być nietrzeźwy. Bez wahania wyprzedził to auto i zatrzymał się przed nim, po czym zmusił kierującego do zatrzymania. Następnie podszedł do pojazdu. Gdy od kierowcy poczuł silną woń alkoholu, otworzył drzwi samochodu, zgasił silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze trzech pasażerów. Po tych czynnościach wezwał na miejsce policjantów, a sam nadzorował ujętego kierowcę, który razem z kolegami zachowywał się wobec niego agresywnie.

Zatrzymanym samochodem podróżowało czterech mężczyzn, wszyscy byli nietrzeźwi. –Obywatelska postawa funkcjonariusza Służby Więziennej, który w przeszłości był funkcjonariuszem Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, być może zapobiegła tragedii, ponieważ zgodnie z informacją pochodzącą od rzecznik prasowej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grodzisku Maz. przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC – informuje por. Agnieszka Tracz, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie- Służewcu.

26-letni obywatel Mołdawii usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W związku ze wzorową postawą funkcjonariusza Służby Więziennej, Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim wystosował do służewieckiej jednostki penitencjarnej specjalne podziękowania dla chor. Kamila Borowieckiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę”

 1. terminator t1000 pisze:

  czy to wielki problem eksmitować wszystkich razem z ich rodzinami etc. z zakazem powrotu do Polski ? gdzieś mieszkali – więc sprawdzić trzeba czy właściciel mieszkania w ogóle płaci podatki za wynajem . w pracy – sprawdzić czy pracodawca nie dyskryminuje Polaków … możliwości wiele ale chęci brak . czasem trzeba pokazać że dobroć to nie naiwność i jeśli wywalimy z kraju to z hukiem i przytupem.. mam nadzieję że rządzący to zrozumieją nim w naszej kochanej Ojczyźnie stanie się to co we francji belgii lub w innym tęczowo – komunistycznym kraju . zacznijcie działać to nie boli .. ale potem zacznie boleć !

 2. paca pisze:

  Regułą jest że forpoczty imigranckie to w dużej części szumowiny społeczne. Bez jakiegokolwiek poszanowania prawa, kultury i obyczajów kraju do którego przybyli i który powinni szanować i mieć świadomość że wylecą na pysk w razie złamania prawa. Wszystkie demoludy tak mają. My też mieliśmy swoich Jakimowiczów którzy jeździli jumać do Berlina.

 3. D.W pisze:

  Grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Śmiech na sali. Powinno być minimum bezwzględnego pozbawienia wolności i wydalenie z kraju.

 4. WolF pisze:

  Czujecie? Dał radę sam przeciwko 4! Szacunku Panie Policjancie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły