Pierwsze kroki do nowej przychodni w Regułach

Michałowice

Projekt nowej przychodni w Regułach zaczyna się materializować. Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Do realizacji tego zadania zgłosiło się dwóch chętnych.

Gmina Michałowice rusza z procedurami, dzięki którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej przychodni. Zespół Przychodni Zdrowia ma powstać w pobliżu stacji WKD Michałowice, między ul. Cichą a Dworcową. Koncepcję projektową opracował mgr inż. arch. RN PROJEKT Roman Nalewajko i do niej przed rozpoczęciem budowy, należy przygotować dokumentację projektową dla każdej branży. To właśnie było przedmiotem przetargu.

Dokumentacja powinna obejmować trzyetapową realizację przedsięwzięcia. Etap I – Budynek „A” – budynek przychodni zdrowia wraz z niezbędną infrastrukturą, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu. Etap II –Budynek „B” – budynek GOPS wraz z niezbędną infrastrukturą, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu. Etap III – Budynek „C” – budynek z zespołem wsparcia GOPS (placówka wsparcia dziennego, punkt pomocy specjalistycznej i mieszkania wytchnieniowe) wraz z niezbędną infrastrukturą, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu.
W dokumentacji powinny znaleźć się wszelkie opracowania, przedmiary, dokumenty formalno-prawne i projektowe. Całość powinna umożliwić wykonanie robót budowlanych, a w późniejszych etapach – aranżację wnętrz i wyposażenie.

Budżet założony na tę część inwestycji to 1 mln zł. Do przetargu przystąpiły dwie firmy – BBC Best Building Consultants sp. z o.o. z Warszawy (prawie 540 tys. zł) i ARCHIBIS z Kielc (prawie 800 tys. zł). Obie oferty zmieściły się oczekiwaniach finansowych. Gmina jednak jeszcze nie podjęła decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.