Piastów wyremontuje fragment ul. Żbikowskiej

Piastów

Piastowski magistrat ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Żbikowskiej. Chodzi o ponad 450-metrowy fragment ulicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Piastów szykuje się do kolejnej inwestycji drogowej. Tym razem ma zostać rozbudowany niemal 450-metrowy fragment ul. Żbikowskiej między al. J. Piłsudskiego a M. Ogińskiego.

Na realizację projektu składa się: budowa nowej jezdni, chodników, remont zjazdów z budową poboczy. Do tego ulica zyska nowe zatoki postojowe, kanalizację deszczową oraz wyniesione skrzyżowanie u zbiegu ul. Żbikowskiej i I.J. Paderewskiego. Niezagospodarowany teren wzdłuż ulicy zostanie obsiany trawą.

Co ciekawe, dla uspokojenia ruchu, szerokość pasa ruchu została zmniejszona z 2,75 do 2,50 m. – W ramach inwestycji wprowadzona zostanie nowa stała organizacja ruchu. W celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu, na całym odcinku ulicy Żbikowskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h – informują urzędnicy. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano wycinkę 33 sztuk drzew, w tym jeden dąb czerwony i 32 sztuki śliwy mirabelki, a także 9 mkw. krzewów jałowca.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 mln zł. Piastów na ten cel otrzymał dotacje w wysokości 1,9 mln zł.Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 7 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Piastów wyremontuje fragment ul. Żbikowskiej”

 1. Jaktak pisze:

  32 szt drzew można przesunąć max do ogrodzenia i prześwietlić. Kwitną pięknie bielą pierwsze na wiosnę. Jest ich cały wysoki szpaler. Można powiedzieć, że są ozdoɓą dla uczniów czwórki. A czy czerwonego dębu nie można przesadzić? Czy ktoś wie ile takich okazów mamy w Piastowie? Przy rądzie powstaje zieleniec. Może tam?

 2. Ignorante pisze:

  Chodzi o ponad 450 metrowy odcinek- rzeczywiście temat warty uwagi, ależ ile to będzie zatoczek, chodników , ścieżek rowerowych… Na niecałych 500metrach prawie jak lot w kosmos psa i małpy. W celu uspokojenia ruchu z szerokość jezdni zmniejsza na 2,50m a prędkość zmniejszona na 30km/h. Mam pomysł może zmniejszyć do 5km zakaz ruchu aut i w celu uspokojenia ruchu pasy po 1,05m aby zmieściła się hulajnoga?

 3. Zuza pisze:

  Przebudowa super tylko dlaczego zawsze musi być przy tym wycinka drzew 😞

 4. Piastowianin pisze:

  A oginskiego łatają jak skarpetę. Na kujawskiej na wysokosci weterynarza jest taka dziura ze można koło urwać uważajcie.

 5. lesnik pisze:

  Za rok wybory.

 6. Twój Stary John Wick pisze:

  Piastów to się Pekin robi. Bloki na blokach. Wynioslem się z tego szamba bo patusy się nazjezdzaly tam.

 7. Anonim pisze:

  Ciekawe kiedy determinują księżycową ul. Sienkiewicza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły