Nowy budynek przedszkola w Raszynie

Region

Od września część dzieci z przedszkola nr 1 w Raszynie będzie uczęszczać do nowego budynku.

Przedszkole pod Topolą (nr 1) zmieni główną siedzibę z Godebskiego na Pruszkowską. W czwartek odpowiednią uchwałę w tej sprawie przyjęli radni gminy Raszyn. Nie oznacza to jednak, że dotychczas zajmowany budynek będzie stał pusty. Przy Pruszkowskiej będą cztery oddziały przedszkolne, a przy Godebskiego zostaną dwa.

– Na razie nie planujemy podziału wiekowego. W obu budynkach będą dzieci w wieku 3-6 lat – powiedziała nam kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Raszynie, Jolanta Osowiecka.

Każdy oddział może liczyć maksymalnie do 25 dzieci. Przedszkole nr 1 będzie opiekować się zatem 150 dziećmi.

Gmina planuje także otworzyć dwa oddziały w budynku świetlicy środowiskowej w Rybiu przy ul. Spokojnej 23. Według słów Osowieckiej są tam dwa duże pomieszczenia przeznaczone na sale dydaktyczne.

W Raszynie funkcjonuje jeszcze jedno przedszkole miejskie przy ul. Poniatowskiego 18, które posiada pięć oddziałów. Dwa lata temu dodatkowo otwarto dwa oddziały w punkcie przedszkolnym przy ul. Szkolnej 2.

W całej gminie Raszyn przedszkola publiczne znajdują się jeszcze w Falentach, Dawidach Bankowych i Sękocinie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.