Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024

Są już oficjalne wyniki głosowania do pruszkowskiej rady miasta. W 23 osobowym gronie znalazło się wiele nowych twarzy i nowy podział sił.

Najwięcej głosów w Pruszkowie zdobyła lista Koalicji Obywatelskiej, która wprowadziła aż 11 radnych Dorota Kossakowska, Maria Biernacka, Małgorzata Widera, Magdalena Bąk, Jacek Rybczyński, Piotr Bąk, Katarzyna Włodarczyk, Dorota Smak, Magdalena Sawicka, Łukasz Ruszczyk oraz Julia Kossakowska.

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa do rady wprowadziła 5 przedstawicieli. To Marzena Wieteska, Agnieszka Kostera, Michał Landowski, Karol Chlebiński oraz Radosław Majewski.

Prawo i Sprawiedliwość w pruszkowskiej radzie będzie miało 4 przedstawicieli. Do rady dostali się Robert Jancik, Dariusz Krupa, Paweł Zagrajek, Kamil Augustyniak.

Po jednym mandacie otrzymały:
KWW Pawła Makucha – Paweł Makuch
KWW Pruszków Dobro Wspólne – Bartosz Brzeziński
KWW Maksyma Gołosia – Adam Wróblewski.

To obecny skład nowej rady miasta w Pruszkowie. Warto jednak zaznaczyć, że zapewne zmieni się on po II turze wyborów, bowiem Piotr Bąk i Paweł Makuch będą walczyć o fotel prezydenta miasta. Zatem jeden z nich odda swój mandat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Nowy skład pruszkowskiej rady miasta”

 1. ślepy edek pisze:

  abyśmy wam nie podziękowali jak rolnicy wylewając to i owo , starajcie się w pracy przecież jesteśmy sąsiadami i wszystko widać i słychać.

 2. Wkurzony pisze:

  A ostatni bohaterowie pruszkowskiego TBS-u mają się dobrze. Czyli co, jest społeczne przyzwolenie na takie sprawy? I po co tyle szumu?

 3. Zbieżność nazwisk? pisze:

  2x Bąk i 2x Kossakowska podziwu godne kompetencje

 4. Grabarz pisze:

  Na pisowskim spadochroniarzu Gołosiu nie poznali się nawet jego wyborcy. Sipierze nie pomogło pierwsze miejsce na liście, tandetne plakaty ani schowane logo partyjne. Cieszy znaczący ubytek leśnych dziadków z PSM. Jaś Niedaś i spółka definitywnie stracili jakikolwiek wpływ na losy miasta.

 5. Wilku pisze:

  Aby zapewnić współpracę prezydenta z radą logicznym wydaje się być głosowanie na Bąka, chociaż będę to robił z grymasem. Inaczej znowu będzie klincz jak w poprzedniej kadencji. Może załatwi też trochę środków z budżetu centralnego z racji, że jego opcja tam teraz rządzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe