Nowe zastąpiło stare. Dawne „Kino Wolność” do rozbiórki.

Urząd Gminy Grodzisk Mazowiecki poinformował o planach rozbiórki dawnej siedziby „Kina Wolność”. Prace przy wyburzaniu rozpoczną się w najbliższym czasie.

Grodzisk Mazowiecki w ciągu kilku ostatnich lat zyskał wiele nowych budynków użyteczności publicznej. Instytucje przeniosły się do nowoczesnych siedzib, co ułatwiło ich funkcjonowanie.

Już niebawem rozpoczną się prace rozbiórkowe dawnego „Kina Wolność” przy ul. Kilińskiego 8A, w którym przed pięcioma dekadami mieścił się klub „Opty”. Tutaj na potańcówki przychodzili mieszkańcy Grodziska i okolic.

Przez wiele lat swoją siedzibę miało tu „Kino Wolność”. Było to także miejsce dla innych, miejskich inicjatyw kulturalnych. Po otwarciu Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej, zarówno kino, jak i działalność kulturalna zniknęły z budynku przy ul. Kilińskiego. „Kino Wolność” reaktywowano w 2019 roku, a jego nową siedzibą została Willa Radogoszcz.

W ostatnich latach gmach pełnił rolę sali treningowej tenisistów stołowych z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Jednak i oni opuścili mury dawnego kina i przenieśli się na przystosowaną do potrzeb klubu salę treningową na nowej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sportowej.

Jaki los spotka budynek przy ul. Kilińskiego? – Z przykrością informujemy, że ze względu na zły stan techniczny obiektu w najbliższym czasie rozpocznie się rozbiórka budynku dawnego kina, które przez lata pełniło role Centrum Kultury w Grodzisku – informują grodziscy urzędnicy.

Dla wielu grodziszczan to koniec pewnej ery. Jak Wy wspominacie ten budynek?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nowe zastąpiło stare. Dawne „Kino Wolność” do rozbiórki.”

 1. Ola pisze:

  Pamiętam jak grali tam „Wejście smoka” 🙂 Byłam na każdym seansie 😀

 2. Dawna Grodziszczanka pisze:

  Jako dziecko chodziłam z rodzicami na „poranki” w niedziele, pamiętam że bilet kosztował 3,50 zł. Później jako wczesna nastolatka co tydzień byłam na jakimś seansie, często nawet na filmie dla starszych, z którego niewiele rozumiałam – ot choćby na „Matce królów”. Największą atrakcją były miejsca na balkonie i to było takie małe marzenie – taki prestiż. Pamiętam kolejki po bilety na „Wejście smoka”, „Seksmisje” i ” Walkę o ogień” – na te filmy (poza Seksmisją) mnie nie wpuścili. :P. Kino „Wolność” – niezapomniany klimat, niezapomniany zapach. A kierownikiem „Opty” pod koniec lat 80 i na początku 90 był nasz profesor z liceum, p. Okórowski. Oj piękne wspomnienia i tak, koniec pewnej epoki.

 3. Czeri pisze:

  Daję wiele radości lecz nikt nie szanuje,
  Spędzone chwilę w kinie także dziękuję,
  Mile wspominam nasze atrakcje,
  Wolność emocji lecz ku jej przestrodze,
  Zabawy i emocji serdeczne dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły