Napadli na taksówkarza, grozi im do 12 lat

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza. Po kilku tygodniach ukrywania się, mundurowi zatrzymali ich wspólnika.

Po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju na kierowcy taksówki, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania. Jeszcze tego samego dnia dotarli oni do 20-latka, który po kursie do Warszawy zamiast zapłacić kierowcy taksówki, napadł na niego i ukradł mu portfel, pieniądze, dokumenty i inne przedmioty. Drugi z podejrzanych został zatrzymany kilka dni później. Okazało się, że 21-latek groził kierowcy użyciem noża.

Cały materiał dowodowy trafił do Prokuratury. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili dane trzeciego mężczyzny, który brał udział w rozboju. – Podejrzany mężczyzna celowo ukrywał się przez kilka tygodni przed policjantami, zmieniając miejsca pobytu. Ustalenia operacyjne kryminalnych i skuteczne działania załogi patrolowej w ostatni piątek doprowadziły do zatrzymania 31-latka. Mężczyzna w grodziskiej prokuraturze usłyszał zarzuty stosowania gróźb wobec pokrzywdzonego oraz udziału w rozboju – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Ponieważ 31-latek był już karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Mężczyznom grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Napadli na taksówkarza, grozi im do 12 lat”

 1. Wanda pisze:

  Do kamieniołomów

 2. Anonim pisze:

  Bracia z ua?

 3. Rafałek pisze:

  Ps … Debil na drodze co całą rodzinę prawie zabił dozór policyjny i może jak chce to niech nie prowadzić pojazdów mechanicznych pod warunkiem że go znów nie spotkamy… 8 letnia dziewczynka na zielonym zginęła bo się panu kartce na kawkę spieszyło… 8 lat max… Do puchy tych niedojebów co prawo robili bo ząb za oko lepiej wybrzmiewa i niech sami za psi huj siedzą może 10 lat

 4. Rafałek pisze:

  Napaść 12 lat… Zabójstwo 8… posiadanie 10… Zajebiste prawo mamy… Przyjeżdżać mordować tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły