Nadjeżdża WPR Drift Team

Region

Pruszkowska ekipa WPR Drift Team wystartuje na zawodach SSSuper Drift Cup. Pierwsza runda tego motoryzacyjnego widowiska już w ten weekend na warszawskim Bemowie.

Drift to wywodząca się z Japonii technika jazdy polegająca na pokonywaniu zakrętów w kontrolowanym poślizgu. To najmłodszy, ale zarazem najbardziej widowiskowy i najdynamiczniej rozwijający się sport motorowy na świecie. Pierwsza profesjonalna liga powstała oczywiście w Japonii. Później przyszedł czas na USA, Wielką Brytanię, Australię i Polskę.
Pierwsze zawody driftu w Polsce odbyły się w 2006 r. pod nazwą Toyo Drift Cup. Obecnie w naszym kraju jest już wielu utytułowanych drifterów.

W najbliższy weekend na Bemowie odbędzie się pierwsza runda zawodów SSSuper Drift Cup, w których do rywalizacji przystąpi niemal 120 zawodników. Wśród nich będzie również czterech drifterów z Pruszkowa. Ekipę WPR Drift Team reprezentują: Marcin Gołasiewicz, Łukasz Stępniewski, Damian Żychliński oraz Marcin Wierzbicki.

Mimo, że drużyna powstała i zadebiutowała w marcu 2010 r. to jej zawodnicy zdążyli już odnieść znaczące sukcesy.

Marcin Gołasiewicz zajął I miejsce w zawodach SDC 2010 w Pruszczu Gdańskim i III miejsce w klasyfikacji generalnej SDC 2010 w klasie FUN.
Łukasz Stępniewski może się pochwalić II miejscem w zeszłorocznym SDC na Bemowie i czwartą lokatą w klasyfikacji generalnej SDC w klasie FUN.
Damian Żychliński zajął II miejsce w SDC 2010 w Kąkolewie i II lokatę w klasyfikacji generalnej SDC 2010 w klasie FUN.
Marcin Wierzbicki z kolei brał udział we wszystkich rundach SDC w klasie Profi, a także dwóch rundach Drift Open.

Dodatkowo wszyscy członkowie WPR Drift Team zdobyli w zeszłym sezonie licencję SSS Profi Drift, przyznawaną przez SSS Drift Crew, która świadczy o wysokich umiejętnościach kierowcy.

Szansa na kolejne sukcesy już 16 i 17 kwietnia na warszawskim Bemowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.