Michałowice z dotacją na rewitalizację mauzoleum

Michałowice

Gmina Michałowice otrzymała państwową dotację na rewitalizację zabytkowego mauzoleum. Kwota, jaką otrzyma samorząd pokryje niemal cały koszt prac.

O dofinansowaniu poinformowała wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka – 138 625 PLN to przyznana teraz dotacja na rewitalizację zabytkowego mauzoleum w Pęcicach. Pokryje ona 98% kosztów rewitalizacji. Obiekt jest poświęcony bohaterom „Bitwy Pęcickiej 1944”. 30 lipca odbędą się obchody 79 rocznicy tego wydarzenia.

– Dbamy o gminne zabytki i co roku pracujemy, aby pozyskać dofinansowanie na ich remonty i rewitalizacje. Nie inaczej jest w tym roku – dodaje Pachecka.

Jakie prace zaplanowano w ramach rewitalizacji? Będzie to oczyszczenie pomnika, dezynfekcja preparatem biobójczym, wymianę najbardziej zdegradowanych płycin na nowe. Ponadto kamień zostanie zabezpieczony przed erozją, a metalowe części – litery i posąg orła będą poddane renowacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.