Lokalne podtopienia w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Region

Obfite opady deszczu w ostatnich dniach spowodowały, że na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki doszło do lokalnych podstopień. Na szczęście nie wylały lokalne rzeki.

Ewa Kania z Centrum Zarządzania Kryzysowego podkreśla, że podtopienia występują głównie w miejscach, gdzie zaniedbano rowy odpływowe i przepusty oraz gdzie domy stoją na niskim terenie. Straż pożarna obecnie zajmuje się usuwaniem wody z miejsc najbardziej zagrożonych, czyli tam gdzie stojąca woda może zaszkodzić budynkom mieszkalnym.

Również Zarząd Dróg Gminnych jest w pełnej gotowości. Obecnie najwięcej zgłoszeń dochodzi z grodziskich ulic Traugutta, Żurawiej, Bażantowej. Dawniej ten teren był podmokły. Odpowiednie służby działają również przy ulicy Malinowej oraz w Kałęczynie wzdłuż drogi wojewódzkiej.

Kania zaznacza również, że warto zadbać o przepusty, by w kolejnych latach w razie dużych opadów podtopienia się nie powtarzały. Na szczęście prognozy synoptyków na najbliższe dni są obiecujące. Możliwe będą już tylko niewielkie opady deszczu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.