T.Love zagra na Dniach Brwinowa

Brwinów

Był Hey, było Raz, Dwa, Trzy, był Lao Che teraz pora na T.Love. Muniek Staszczyk wraz z ekipą będą gwiazdą tegorocznych Dni Brwinowa.

Zespół T.Love powstał w 1982 r. wtedy jeszcze pod nazwą Teenage Love Alternative. Stworzyło go czterech kolegów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie: Zygmunt Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Zespół pierwszy występ na dużej scenie zaliczył na festiwalu „Malrock”. Grupa wystąpiła gościnnie jako debiutanci. Dwa lata później zespół zagrał na Festiwalu w Jarocinie już w charakterze gwiazdy. Wtedy zarejestrowano materiał na pierwszą kasetę „Nasz Bubelon” znany również jako „Nasz Babylon”.

Tak wyglądały początki zespołu T.Love (pod tą nazwą od 1987 r.). W początkach kariery Muniek wraz z kolegami inspirowali się muzyką punk rock, z czasem w ich muzyce pojawiły się elementy reggae, rock and rolla, glam rocka i pop rocka. Większość płyt wydanych przez T.Love uzyskało status złotych, a składanka „Love, love, love – the Very BesT.Love” pokryła się platyną.

„Warszawa”, „King”, „IV Liceum Ogólnokształcące”, „Ajrisz”, „Chłopaki nie płaczą” – tu utwory, które zna chyba każdy z nas. T.Love to zespół, z którym jedni przeżywali młodość a inni dorastali. Teraz Muńka wraz z ekipą będzie można zobaczyć w Brwinowie. Zespół T.Love będzie gwiazdą tegorocznych Dni Brwinowa, a te obędą się w dniach 9-10 września.


Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.