Poznaj starodawne dzieje Polski. Weź udział w rodzinnych warsztatach

Uncategorized

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza dużych i małych na kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika”.

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji pruszkowskie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego przygotowało szereg ciekawych spotkań, które zostały spięte w cykl „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika”. Celem cyklu jest propagowanie radosnego patriotyzmu, szacunku do dziedzictwa przodków oraz próba zrozumienia narodowych sukcesów i porażek. Wydarzenia w ciekawy sposób łączą w sobie naukę i zabawę. 

Najbliższe spotkanie zatytułowane „Czas nadziei” w ramach cyklu odbędzie się już w sobotę 17 marca o godz. 11.00. –  Zapraszamy państwa w podróż w czasie i cofnięcie się do Polski początku XIX wieku – czasu wielkich nadziei i zrywów niepodległościowych. W trakcie tego spotkania dzieci, młodzież i dorośli będą mieli okazję poznać różne oblicza kultury tamtych czasów. Jakie były wówczas modne tańce, czym charakteryzowała się moda, dlaczego kokarda narodowa miała 3 kolory? Kim były markietanki, jak wyglądał mundur ułana Księstwa Warszawskiego i jakie miał oporządzenie? Na te wszystkie pytania znajdą państwo odpowiedzi w czasie spotkania w muzeum. W trakcie mini turniejów, skierowanych do dzieci i dorosłych, będzie można sprawdzić swoją wiedzę o „Panu Tadeuszu” i „Balladach i romansach „Adama Mickiewicza – zachęcają organizatorzy. 

Zarezerwujcie czas w sobotnie przedpołudnie i koniecznie wybierzcie się na spotkanie w MSHM. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8931

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8414

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746