Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim

Pruszków

„»…Będą musieli zapłacić ciężką cenę za nasze życia…« . Powstanie w getcie warszawskim. Geneza, przebieg, pamięć.” - to nazwa wykładu, który zostanie wygłoszony w Muzeum Dulag 121 z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej oraz pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie. W związku z 81. rocznicą tego wydarzenia Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład Szymona Pietrzykowskiego z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Podczas spotkania słuchacze dowiedzą się o tle historycznym i genezie powstania getta warszawskiego, jego funkcjonowaniu i rzeczywistości. Poruszony będzie także okres Wielkiej Akcji Likwidacyjnej do czasu wybuchu powstania, jak również przebieg walk powstańczych oraz temat powojennej pamięci o historii getta i powstania. Wykład wsparty będzie zdjęciami, fragmentami nagrań wideo i cytatami.

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o godz. 15.00 w Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków). Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim”

  1. adam skrzypek bez dachu pisze:

    proponuję zaprosić na to spotkanie dr. Ewę Kurek ( ma ciekawe pogadanki na „jut_tub” – tv niezależny lublin )
    uważam że już pora na prawdziwą prawdę a nie tę serwowaną przez main stream .
    ale wybór zostawiam Wam …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły