Milanówek będzie świętował z Grupą MoCarta

Milanówek

Już 9 września odbędzie się święto Milanówka. Do miasta-ogrodu zawitają m.in. Grupa MoCarta, Agnieszka Fitkau-Perepeczko i DJ Wika.

Mieszkańcy Milanówka będą mieli okazję do wspaniałej zabawy, ale przy okazji… cofną się w czasie. W sobotni dzień będzie dominował bowiem styl retro. Już o 14:00 w milanowskim Centrum Kultury nadarzy się okazja do zaśpiewania słynnych piosenek z lat 20 i 30 wraz z uczestnikami zajęć wokalnych Dariusza Biernackiego. Następnie odbędzie się spacer swingowy po ul. Kościuszki.  Na godzinę 16:00 zaplanowano spotkanie autorskie z Agnieszką Fitkau-Perepeczko – pisarką, aktorką, a w przeszłości modelką. Tego dnia w Milanówku wystąpi również Warszawska Orkiestra Sentymentalna. 

Najmłodsi mieszkańcy i nie tylko staną także przed szansą poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny mody oraz ekologii. Od 14:00 odbywać się będą warsztaty modowe z animacjami dla dzieci.

Z pewnością jednak, główną atrakcją będzie występ kabaretowej Grupy MoCarta. Artyści zaprezentują połączenie przyjemnej dla ucha muzyki klasycznej z dawką humoru. Powstały w 1995 kwartet smyczkowy w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk, potrafi rozbawić do łez widzów w całej Polsce. Grupa od wielu lat regularnie występuje na największych festiwalach kabaretowych w kraju.

Zwieńczeniem święta będzie potańcówka w rytmie starych przebojów. O 20:30 za konsoletą stanie DJ Wika – najstarsza w Polsce didżejka oraz DJ Fogg. Ich koncert odbędzie się w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

Sobota w Milanówku zapowiada się niezwykle ciekawie. O nudzie nie ma mowy! Oprócz święta miasta, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym w Parku Zielony Dołek. Uczestnicy będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ekologii, uprawy roślin czy kulinariów. Początek eventu zaplanowano na godzinę 15:00. Organizatorzy – fundacja  Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth, przygotowali darmowe warsztaty ekologiczne dla dzieci,  które poprowadzi Joanna Miś-Skrzypczak z milanowskiej fundacji Musszelka. W tym samym czasie odbywać się będą także zajęcia o ogrodnictwie miejskim i permakulturze. Temat ten spróbuje przybliżyć Michał Augustyn z warszawskiej Pracowni Dóbr Wspólnych. Po zakończeniu warsztatów organizatorzy przewidzieli dzielenie się plonami z miejskiego ogrodu. Zagospodarowano także czas na wymienianie się przepisami kulinarnymi oraz ekologicznym jedzeniem, co może wpłynąć na integrację lokalnej społeczności. Impreza, która jest częścią obchodów święta Milanówka z pewnością będzie dobrą okazją do spędzenia czasu w sposób przyjemny i pożyteczny dla całych rodzin.

Zabawa, ale i kultura, edukacja. Tak wydaje się będą wyglądały tegoroczne obchody święta Milanówka. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że wydarzenie to będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.