Międzynarodowa społeczność zawita do Podkowy

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna gości pielgrzymów z Kanady w ramach Światowych Dni Młodzieży, ale już niebawem grono obcokrajowców na terenie miasta wzrośnie. Stanie się tak za sprawą dnia otwartego Stowarzyszenia CISV Polska, który odbędzie się w Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła II.

Warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest CISV. W głównej mierze idea skierowana jest do dzieci i młodzieży, a jej główny cel to tworzenie szans na naukę i funkcjonowanie w pokoju z różnymi narodowościami. Narzędziami są tu zajęcia i programy edukacyjne. Osoby działające w programach CISV nawiązują kontakty z osobami z różnych krajów, co pozwala poznać im kulturę i zdobywać wiedzę na temat świata. Stowarzyszenie CISV Polska działa w trzech oddziałach zlokalizowanych w Płocku, Łodzi i Warszawie. 

W piątek, 22 lipca, o godz. 16.00 mieszkańcy Podkowy Leśnej będą mogli poznać odległe kultury. Warszawski oddział stowarzyszenia CISV w szkole przy ul. Jana Pawła II przygotowuje dzień otwarty międzynarodowego obozu. Będzie można zyskać na temat krajów, które są dla nas na wyciągnięcie ręki oraz tych odległych.

Kto zawita do Podkowy? Miasto-ogród odwiedzi 12 delegacji, które dołożą wszelkich starań, aby dostarczyć obserwatorom wielu wrażeń. Stoiska przygotują przedstawiciele Austrii, Brazylii, Egiptu, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Kostaryki, Norwegii, Szwecji, USA, a także Polski. Nie zabraknie programów artystycznych. Delegacje wprowadzą wszystkich w temat programów CISV. Zaplanowano również wspólne gry i zabawy edukacyjne, a także animacje na temat dnia w obozie.

Z pewnością warto skorzystać z możliwości poznania wielu kultur. – Gorąco zachęcam do odwiedzenia obozu i spędzenia czasu w międzynarodowej społeczności – podkreśla Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8932

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8415

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746