Klasyka w Parku: Polskie i francuskie przeboje

Grodzisk Maz.

Już 2 sierpnia w Parku Skarbków odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Klasyka w Parku”. Tym razem wybierzemy się muzyczną podróż z polskimi i francuskimi przebojami.

Na scenie zobaczymy znakomitego Chrisa Schittulli. Artysta urodził się we Francji, we włoskiej rodzinie muzyków. W wieku 17 lat rozpoczął naukę śpiewu i doskonali się u profesorów różnych formacji, takich jak Mark Pancek, baryton o międzynarodowej sławie, czy Thierry Peala, uznany piosenkarz jazzowy. Przygoda ze śpiewem Bel Canto, w tym z pieśniami włoskimi i neapolitańskimi, pozwoliły mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się dzisiaj w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

W 2007 roku Schittulli wraz z przyjaciółmi założył grupę muzyczną Divino, znaną z repertuaru pop-opera, z którą występował na wielu słynnych międzynarodowych scenach. Od 2008 roku współpracuje z jednym z najbardziej znanych trenerów wokalnych we Francji Richardem Cross’em.

Z Polską jest związany dzięki swojej polskiej żonie Marii. W 2014 roku przeprowadził się do Warszawy. Zakochany w polskiej muzykalności i gościnności, tekstach piosenek Jacka Cygana, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i innych wspaniałych polskich twórców, interpretacjach muzycznych Anny Marii Jopek, Stanisława Soyki, Stinga, A.C. Jobima

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Klasyka w Parku: Polskie i francuskie przeboje”

  1. Gratis pisze:

    Czy na koniec będzie ognisko koronawirusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły