Inna niż wszystkie opowieść o Sudanie Południowym

Komorów

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie odbędzie się ciekawe spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą, który opowie o Sudanie Południowym. Jednak nie będzie to zwykła opowieść, to m.in. historia o ludziach potrafiących cieszyć się życiem mimo przeciwności losu.

Piotr Horzela spędził wiele czasu w Sudanie Południowym i doskonale poznał tamtejszą kulturę. – W Dżubie, stolicy tego kraju mieszkałem przez niecałe dwa lata. Niemal każdą wolną chwilę wykorzystywałem na poznawanie bliższych i dalszych okolic. Między innymi dotarłem w góry w poszukiwaniu opuszczonych plantacji herbaty, pływałem po Nilu, odwiedzałem Szyluków z północnych krańców kraju i Toposów z terenów graniczących z Kenią i Ugandą. Dowiedziałem się co ludzie sądzą o piegach, czym może skutkować picie brudnej wody, jakie są ceny małżonek określane ilością krów i wielu wielu innych bardziej lub mniej poważnych rzeczy. – opisuje podróżnik.

Sudan Południowy od przeszło 50 lat nękany jest różnymi wojnami, ale to nie przeszkadza ludziom cieszyć się z życia. I to będzie tematem przewodnim spotkania w Komorowie. – To nie jest smutna opowieść o biedzie i głodzie które niewątpliwie są problemem tej części świata. To historia o ludziach potrafiących cieszyć się życiem i ich cywilizacji, która w niewielkim stopniu uległa wpływowi naszej „zachodniej cywilizacji” – podkreśla Piotr Horzela. 

Spotkanie w komorowskiej bibliotece przy ul. Kraszewskiego 3 odbędzie się 13 października o godz. 18.00. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe