Informator kulturalny

Region

Najbliższe dni będą pełne ciekawych wydarzeń kulturalnych. W Grodzisku wystąpi Natalia Kukulska, w Pruszkowie kolejna odsłona cyklu „Markowi goście”. Jakie atrakcje kulturalne czekają jeszcze na mieszkańców regionu?

GRODZISK MAZ.
Targi  staroci

Szukasz starej maszyny do pisania? Kolekcjonujesz medale? A może masz jakiś staroć, który kurzy się w szafie? Jeśli tak, to koniecznie wybierz się na Targi Staroci. Być może znajdziesz tu białego kruka lub oddasz w dobre ręce staroć, który komuś się przyda?
Strat: 16 października, godz. 7.00
Miejsce: Targowisko Miejskie

Koncert Natalii Kukulskiej
W grodziskim Centrum Kultury wystąpi jedna z najbardziej znanych polskich piosenkarek – Natalia Kukulska. Artystka zaprezentuje utwory z najnowszych płyt oraz znane przeboje w nowych aranżacjach. Kukulskiej towarzyszyć będą: Archie Shevsky, Marcin Mały Górny i Michał Dąbrówka.
Bilety: 40 zł.
Start: 16 października, godz. 18.00
Miejsce: Centrum Kultury

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem. Pisarz jest nazywany „Tropicielem ciekawostek z lamusa”. Na swoim koncie ma już 30 napisanych powieści. Jest autorem, takich książek, jak „Reputacja”, 
czy „Wampir z MO”.
Start: 18 października, godz. 11.00
Miejsce: Biblioteka Publiczna

PODKOWA LEŚNA
„Ławeczka”

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na obchody Dnia Seniora. Z tej okazji na scenie CKIO zostanie wystawiony spektakl „Ławeczka” w wykonaniu teatru NOK! Spektakl o odwiecznym pytaniu „mieć czy być?”, a także o cienkiej granicy między karierą a upadkiem, biedą a bogactwem. Po przedstawieniu odbędzie się zabawa taneczna z DJ-Mosquito.
Start: 15 października, 
godz. 17.00 
Miejsce: CKIO

PIASTÓW
Tajemnice Jarzębinki
Miejski Ośrodek Kultury 
w Piastowie zaprasza wszystkie dzieci na bajkę „Tajemnice Jarzębinki”. W baśniowe role wcielą się Aktorzy Scen Warszawskich. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina w dniu przedstawienia.
Start: 16 października, 
godz. 13.00
Miejsce: MOK

PRUSZKÓW
Markowi goście – Czerwony Tulipan
Marek Majewski zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Markowi goście”. Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie zobaczymy zespół Czerwony Tulipan. Grupę tworzy pięć artystycznych indywidualności. Jak sami podkreślają, ich utwory to piosenki artystyczne.
Start: 16 października, godz. 16.00
Miejsce: MOK „Kamyk”

Exodus Warszawy 1944
Jeśli chcecie zobaczyć dokument „Exodus Warszawy 1944” w reżyserii Grzegorza Szuplewskiego, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Dulag 121. Film opowiada historię exodusu, pokazując jego poszczególne etapy: wybuch powstania, wyjście z Warszawy, pobyt w obozach przejściowych w Pruszkowie, Ursusie i Piastowie oraz akcję pomocową.
Start: 16 października, godz. 12.00
Miejsce: Muzeum Dulag

RASZYN 
Donna Kamelia
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na monodram „Donna Kamelia” według opowiadania Stanisława Kowalewskiego. Na scenie wystąpi Jacek Zienkiewicz. Wstęp wolny – odbiór wejściówek na godzinę przed spektaklem.
Start: 16 października, godz. 18.00
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe