Grodzisk w kolorze blue – „Niebieski marsz dla autyzmu”

Grodzisk Maz.

Jak w ubiegłym roku, tak i w tym ulicami Grodziska przejdzie „Niebieski marsz dla autyzmu”. Będzie to uroczyste zakończenie Niebieskiego tygodnia w grodziskiej gminie.

Bardzo ważne jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Dzięki temu osobom z tą przypadłością żyje się po prostu lepiej i łatwiej. Dlatego też tak ważne są inicjatywy, które edukują społeczeństwo w tym zakresie.

Po raz drugi Niepubliczne Przedszkole „Tęczowy Domek” zorganizują „Niebieski tydzień” w Grodzisku Mazowieckim. Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie „Niebieski marsz dla autyzmu”.

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia i rozpocznie się o godz.10.00 przed siedzibą przedszkola przy ul. 3 Maja 38c. Po przywitaniu uczestników, niebieski korowód przejdzie ul. 3 Maja, Bartniaka, 1 Maja, 11 Listopada, Spółdzielczą, Kościuszki. Marsz zakończy się pod ratuszem symbolicznym wypuszczeniem w niebo niebieskich balonów.

Ale „Niebieski marsz dla autyzmu” to tylko jedno z wydarzeń. Zaplanowano też otwartą bezpłatną konferencję, na której wysłuchać będzie można wykładu psychiatry i psychologa. Gościnnie udział weźmie także Stowarzyszenie dla autyzmu. Rodzice dzieci z trudnościami rozwojowymi będą mogli również skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, logopedą, neurologopedą i fizjoterapeutą.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.