Grodzisk po staremu. Wernisaż zdjęć Stefana Deptuszewskiego.

Grodzisk Maz.

30 września w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się wystawa zdjęć Stanisława Deptuszewskiego. Wyjątkowy zbiór obejmuje fotografie Grodziska już od lat 50. XX wieku.

Kim był Stanisław Deptuszewski? Polskim artystą fotografem urodzonym w 1912 roku w Jordanowicach. Był członkiem organizacji zrzeszających fotografów: Związku Polskich Artystów Fotografików, Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Otrzymał tytuły Honorowego Fotografa Krajoznawcy Polski i Honorowego Obywatela Grodziska Mazowieckiego. Zmarł w 1998 roku w Grodzisku Mazowieckim.

Właśnie to miasto zajmuje szczególne miejsce w zbiorach artysty. W 110. rocznicę urodzin w grodziskiej Mediatece odbędzie się wystawa zdjęć Stanisława Deptuszewskiego – o Grodzisku Mazowieckim właśnie. Ten swoisty wehikuł czasu przeniesie nas w czasie do lat 50. ubiegłego wieku. Starsi mieszkańcy Grodziska będą mogli powspominać grodzisk swojej młodości – z nieistniejącą dziś Willą pod Bocianem, czy drewnianym budynkiem restauracji Dąbkowskiego u wylotu ul. Niepodległości i dzisiejszej ul. 11 Listopada. Młodsi mieszkańcy zobaczą, jak kiedyś wyglądał kościół św. Anny, czy Dom Rzemiosła.

Wernisaż odbędzie się 30 września, o godz. 18.00 w grodziskiej Mediatece.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.