Folklorystyczne ferie w Karolinie

Otrębusy

W tym roku ferie zimowe w regionie zbiegają się w czasie z końcem karnawału. Dlatego też na czas zapustów w Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie zaplanowano niezwykły cykl warsztatów, aby zimowy wypoczynek upłynął pod znakiem tańca i humoru.

Warsztaty będą odbywać się w dniach 13-26 lutego. Organizatorzy zaplanowali na ten czas cykl zajęć rękodzielniczych i tanecznych. Przy okazji będzie można dowiedzieć się nieco o naszym karnawale. Co działo się podczas ostatnich dni karnawału na Kielecczyźnie? Kim był Książę Zapust? Jak wyglądał turoń? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskacie podczas warsztatów.

Poznacie najbardziej znane i lubiane tańce kieleckie: oberka, krakowiaka, hulajnogę. Nie zabraknie zabaw na „Świętokrzyskie kusaki” w towarzystwie pary artystów z „Mazowsza”. Będzie świętowanie kusego wtorku i garść informacji o znaczeniu bociana dla naszej kultury.

Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Trwają ok. 60 min, a uczestnictwo w nich jest płatne (20 zł za osobę). Obowiązują rezerwacje – liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowo CFP Karolin ma dla nas nie lada gratkę. 18 lutego o godz. 18.00 odbędzie się ostatnia potańcówka. Do tańca będzie przygrywać skocznie Krasocka Kapela. Między oberkami i polkami będzie można skosztować pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Występach. Przewidziano też wiele niespodzianek.

Więcej informacji o warsztatach i potańcówce znajdziecie tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.