Festyn wiejski w Otrębusach [GALERIA]

Otrębusy

Skoro maj i piękna pogoda, to nie może zabraknąć tradycyjnej już całodniowej zabawy w parku przy Toeplitzówce w Otrębusach. Wielki festyn trwa od godz. 12.00.

Zielony zakątek wokół Pałacyku przy ul. Wiejskiej zacznie tętni życiem od południa. Po przywitaniu mieszkańców na scenie na tyłach zabytkowego budynku pojawił się zespół Mazowsze, który zaprosił do wspólnego śpiewania i tańca. Nie zabrakło oczywiście poloneza, który także w ubiegłym roku wokół malowniczego stawu odtańczyło kilkadziesiąt par. Kto przegapił wówczas tę okazję, mógł nadrobić taneczne zaległości.

Od godz. 13.00 scena stała się królestwem przedszkolaków. Półtorej godziny później spektakl w wykonaniu teatru „TAK”. Następnie pokaz ratownictwa medycznego i sztuk walki. Po nich prelekcja „Złota godzina”.

Popołudniu w parku przy Toeplitzówce zabrzmi muzyka. Przed publicznością pojawi się Milanowska Orkiestra Dęta im. Feliksa Dierżanowskiego, Chór Wydartych Domom Kur, a o godz. 19.45 potańcówka przy akompaniamencie kapeli Gęsty Kożuch Kurzu.

Przez cały dzień można odwiedzać stoiska z rękodziełem atystycznym, przekąsić smakołyki z grilla, spróbować regionalnych wyrobów. Specjalny tor przeszkód dla śmiałków przygotowali strażnicy miejscy z Brwinowa, a strzelnicę – Strzelcy RP. Do tego zabawy dla dzieci, ciekawe wystawy i wiele innych atrakcji.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.