Dożynki w Brwinowie

Brwinów

Sierpień to tradycyjnie czas żniw i towarzyszących im dożynek. W weekend 20-21 sierpnia dożynki odbędą się w gminie Brwinów.

W tych dniach przewidziano koncerty, mszę świętą oraz moc atrakcji dla dużych i małych. 20 sierpnia wydarzenie odbywać będzie się na polu dożynkowym przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Przejazd. Na scenie od godz. 18.00 wybrzmią lokalne głosy grupy Kwiaty Żółwina z Klubu Senior+. Po nich wystąpi zespół No i dobrze. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiesta.

Poza dobrą zabawą pod sceną, będzie można dobrze zjeść – pyszną grochówkę, pajdę chleba ze smalcem i smakołyki z grilla. Zaplanowano także warsztaty z wyplatania wianków – dla dzieci i dorosłych.

W niedzielę, 21 sierpnia, w kościele św. Floriana w Brwinowie odbędzie się uroczysta msza święta dożynkowa. Wierni podziękują za trud pracy rolników i tegoroczne zbiory.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dożynki w Brwinowie”

  1. magdalena pisze:

    stara polska tradycja uczy ze dozynki zaczynają sie msza dziekczynna Panu Bogu za zbiory, a póżniej zabawą, a nie odwrotnie.w Brwinowie wprowadzają od kilku lat lewackie zwyczaje

  2. Nie warto pisze:

    Biznesmeni udający górali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły