Kto zasiądzie w radzie powiatu pruszkowskiego?

Region / Wybory 2024

Wiemy już jak będzie wyglądał układ sił w radzie powiatu pruszkowskiego. Sprawdźcie listę radnych na nową kadencję.

W radzie powiatu pruszkowskiego znajdzie się 27 radnych. Najmocniejszą reprezentację, która jednocześnie pozwoli „rządzić” w radzie ma Koalicja Obywatelska. Z ramienia KO w radzie powiatu zasiądzie aż 14 radnych: Adrian Eyssmont, Amanda Mitlejner, Michał Pihowicz, Karolina Gawkowska, Paweł Siekierko, Małgorzata Chmielewska, Dorota Zglińska, Kaja Rogulska, Patryk Grabkowski, Julia Burzec, Janusz Rajkowski, Rafał Sieradzki, Arkadiusz Wencel, Marcin Rybicki.

Prawo i Sprawiedliwość do rady powiatu wprowadzi 8 radnych. Będą to: Konrad Sipiera, Aneta Pawłowska, Grzegorz Mroczek, Ewa Borodzicz, Aurelia Zalewska, Magdalena Bejer, Michał Kucharski, Ewa Rybka.

Z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej do rady powiatu dostało się trzech kandydatów, Krzysztof Rymuza, Mirosława Śliwińska, Krystian Durma.

Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni do rady wprowadziła jednego radnego – to Artur Świercz.

Podobnie jak Dobro Wspólne – Ziemia Pruszkowska. Tu radnym został Sławomir Walendowski.

Swoich przedstawicieli w radzie powiatu nie będą mieć KW WPR i KWW Maksyma Gołosia – Inicjatywa Mieszkańców.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Kto zasiądzie w radzie powiatu pruszkowskiego?”

 1. faaad pisze:

  Patologia będzie rządzić miastem i powiatem, normalni ludzie ich nie wybrali.

 2. Wyborca pisze:

  Brawo dla KO!!! Wreszcie wraca normalnosc!

 3. hans pisze:

  Czarno (migrantów) to widzę

 4. Brwinowianin pisze:

  Warto tu podkreślić, że Pan Lewandowski z tzw. Dobra wspólnego piastuje jednocześnie urząd zastępcy burmistrza Brwinowa Arka Kosińskiego, więc nie wiem, czy taka podwójna funkcja zgodna jest z prawem ?
  Zresztą, teraz PRAWO już nie istnieje w PL…
  POwróciły mafie, dziury budżetowe , deficyty spółek, sprzedaże majątku narodowego itd…
  Młodzież tego nie pamięta, a decyduje i to jest największą wadą tzw. DEMOKRACJI, że manipulacją młodych mafia z PO znowu przejęła struktury Państwa Polskiego.

  • tytus pisze:

   Chyba pan Walendowski. Brzmi podobnie, ale jednak nie to samo. Zastanawiamy się wspólnie komu przekaże swój mandat, albo czy pójdzie do powiatu. Reflektory więc na podwójnych wybrańców…

 5. mary pisze:

  To jakieś taje?

 6. trąbka Eustachiusza pisze:

  A tu na naszych oczach tworzą się byle jakie „dynastie”. Np. papa jak nie burmistrz to prezydent miasta czy wysoki urzędnik rządowy, a synalkowie mający pusto w biednych głowinach, z mlekiem pod nosem sięgają w wieku 20-23 lat po ukochaną władzunię nad głupiutkim ludem, bo co mają ze sobą zrobić bez wiedzy, pomysłów i obycia, o znajomości języków nie wspomnę? Maluczko, a doczekamy czasów, gdy owe „książątka” będą nami nieudolnie „rządzić”, objawi się w Polsce jakiś car-samozwaniec pochodzący z tych śmiesznych wyborów sprzed lat. I będziemy mieli cara! A swoją drogą oddawanie swojego wygranego mandatu jakiemuś młodzianowi lub panience i rezygnacja z pracy dla obywateli w Radzie Powiatu, na co się zanosi – zakrawa na skandal.

 7. Nn pisze:

  Dość dziadostwa. Tylko okręgi jednomandatowe. Masowe partię polityczne utrzymywane ze składek. Likwidacja szczebla powiatowego lub Wojewódzkiego samorządów. Redukcja przepisów i zatrudnienia w urzędach. Polsko wstań z kolan!!!!

 8. POlska to land Niemiec pisze:

  Lewactwo z KO górą, kilka nazwisk z KO jest żydowsko brzmiących ! I chcecie barany, żeby było dobrze?

 9. 😎😎😎 pisze:

  Brawo dla 8⭐ i silnych razem że wybrali do rady powiatu pana m pihowicza człowieka który załatwi całą nowoczesną bo źli złożył sprawozdanie finansowe partii i stracili dotacje . N zostawiła parę milionów długu i skarb państwa ma pokryć.

 10. Wyborca pisze:

  W takim układzie relacje Miasto -Powiat nareszcie normalne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe