Kradzież dwóch ciężarówek, pięć osób w rękach policji

Grodzisk Maz.

Policjanci z pionu kryminalnego grodziskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy z jednej z posesji na terenie miasta ukradli dwa samochody ciężarowe z naczepami. Skradzione pojazdy wróciły już do właściciela, a złodzieje usłyszeli zarzuty.

Do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży dwóch samochodów ciężarowych z naczepami – Mercedesa i Mana. Pojazdy zostały skradzione z jednej z posesji w Grodzisku Mazowieckim. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by funkcjonariusze odnaleźli skradzione samochody. Złodzieje wcześniej wymontowali z pojazdów nadajniki GPS oraz zmienili tablice rejestracyjne. Zebrane dane pozwoliły na ustalenie gdzie przebywają sprawcy przestępstwa. Ustalenia policjantów wskazały, że potencjalni złodzieje mogą przebywać w okolicach… Szczecina!

– Podczas przygotowanej akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali czterech wytypowanych wcześniej mężczyzn. Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły ich wspólny udział w przestępczym procederze kradzieży aut. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali także 39–latka, który najprawdopodobniej zorganizował bezprawne działania grupy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli w grodziskiej prokuraturze zarzuty wspólnego dokonania kradzieży pojazdów o wartości około 200 tysięcy złotych. Na wniosek grodziskiego prokuratora wobec 39-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. 23–latek i 24–latek zostali objęci policyjnymi dozorami, a pozostali dwaj mężczyźni oczekują na decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kradzież dwóch ciężarówek, pięć osób w rękach policji”

 1. Wojtek pisze:

  Pajechali!!

 2. Brwinowianin pisze:

  TO CHYBA JAKIŚ ŻART ?! Taka kara!!!???
  To nic tylko kraść …na ch..j pracować !!!
  To teraz ten uczciwy Pan, który zgłosił kradzież powinien sie dopiero bać, no i ten „grodziski ” prokurator!
  Po co w ogóle ujawniacie takie informacje, że to „grodziski prokurator” ?
  Wystarczyłoby po prostu – PROKURATOR !

  • Tomek pisze:

   Kary jeszcze nie ma.
   Na razie zostały zastosowane środki zapobiegawcze-
   Jeden izolacyjny i dwa nieizolacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły