Kolejne podejście do budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego

Brwinów

Władze Powiatu Pruszkowskiego po raz kolejny ogłosiły przetarg na budowę Powiatowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Brwinowie. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Przypomnijmy. Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma powstać w Brwinowie na działce przy skrzyżowaniu ul. Pszczelińskiej i Torfowej. Dziś teren ten jest niezagospodarowany. Centrum ma zapewnić codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością – dla ośmiu osób stanie się całodobowym miejscem pobytu, a 22 miejsca przeznaczone będą na pobyt dzienny. Z placówki korzystać będą osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które pozostawione bez wsparcia wycofują się z aktywnego życia społecznego i zawodowego, czego przyczyną są m.in. nierozwinięte kompetencje osobiste i społeczne, wysoki poziom lęku, skutkujący brakiem samodzielności i biernością, zły stan zdrowia, brak kompetencji zawodowych lub posiadanie kompetencji niedostosowanych do potrzeb rynku pracy.

Władze Powiatu Pruszkowskiego chcą zbudować parterowy budynek w kształcie litery T z dachem dwuspadowym. Ośrodek będzie podzielony na dwie części. Pierwsza to część dzienna z salami zajęć i pomieszczeniami dla personelu. Ponadto znajdzie się tam salon, kuchnia, szatnia, łazienki, toalety i pomieszczenia techniczne. Druga to część mieszkalna dla wspomnianych wcześniej 8 osób. Będą to pomieszczenia o powierzchni minimum 15 mkw każdy, do pobytu całodobowego, z łazienkami.

Poza samym budynkiem do wykonania jest zagospodarowanie terenu wokół budynku. Poza drogą dojazdową oraz parkingiem na 32 miejsca (w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami i dodatkowe miejsce dla większych pojazdów – mikrobusów, karetek itp.), do zagospodarowania jest niezabudowana część działki. Jeśli chodzi o zieleń, to do wycinki przeznaczono tylko drzewa i krzewy kolidujące z budową. Inne zostaną wkomponowane w projekt zagospodarowania terenu.

Powiat ogłosił kolejny przetarg na budowę obiektu. Niestety wcześniejsze postępowanie trzeba było unieważnić. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale złożone przez nie oferty były zbyt wysokie. Powiat na inwestycję chce przeznaczyć niespełna 7,3 mln zł. Tymczasem najniższa oferta opiewała na kwotę 10 mln zł. Może tym razem uda się wybrać wykonawcę inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.