Sąsiedzka wymiana… roślin

Brwinów

Już w najbliższą niedzielę 12 maja na Targowisku Miejskim w Brwinowie odbędzie się sąsiedzka wymiana roślin. Wiosna w pełni, większość z Was pewnie już poczyniła wiosenne porządki. A gdyby tak zrobić porządki w domowych roślinach?

Lubicie rośliny, ale w ostatnim czasie opanowały Wasz dom lub ogród i chcielibyście przekazać je dalej? A może postanowiliście sami zrobić sadzonki ulubionego kwiatu ale już nie mieszczą się na parapecie? Albo szukacie nowych okazów do swojej kolekcji?

Jeśli tak to koniecznie wybierzcie się na „Sąsiedzką wymianę roślin. – Przynieś ze sobą rośliny domowe ,balkonowe ,ogrodowe, można również przynieść akcesoria związane z uprawą oraz literaturę ogrodniczą i wymień się na to co wpadnie w oko – zachęca Katarzyna Górska organizatorka wydarzenia.

Start: 12 maja, godz. 10.00
Miejsce: Targowisko Miejskie w Brwinowie
Wstęp wolny

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Sąsiedzka wymiana… roślin”

 1. andrzej ogrodnik pisze:

  Porządki w roslinach to sie robi w kwietniu i wrześniu pażdzierniku a nie w połowie maja gdy wszytko już duże powyrastało.

 2. Brwinowianin pisze:

  W Brwinowie to by się przydała raczej sąsiedzka wymiana łopat i mioteł, żeby ludzie sami sprzątali ulice bo lokalne komunistyczne władze totalnie nie utrzymują infrastruktury. Chodniki po zimie są pełne piachu, w Parzniewie ulica ma pozapychane studzienki odwodnieniowe – jak zwykle !
  Na domian ZŁEGO KOSIŃSKI (lokalny komunistyczny burmistrz dożywotni) chce zlikwidować LO w Brwinowie !
  Brwinowianie to tępe BARANY!!!

  • ponurak pisze:

   Bez przesady z tymi „baranami”, koleś. Ale trzeba przyznać, fakt: w Brwinowie jest w ostatnich latach na ulicach i placach nieestetycznie i brudno. Inny przykład: jedna z głównych ulic w Brwinowie – Pszczelińska. Jakaś firma nasadziła rośliny, Trwało to długo i z oporami aż do grudnia ’23. Teraz całość jest w chwaście wyższym od roślin. Czy władze Gminy nie jeżdżą Pszczelińską?! Czy mieszkańcy osiedla Maryninek mają się wziąć do pielenia ulic?! SKANDAL!

   • Brwinowianin pisze:

    Kiedyś była „jednostka” osób w urzędzie zatrudnionych na stałe do pielęgnacji zieleni miejskiej, i te osoby nadal tam pracują od kilkunastu lat, tylko problem jest taki, że nikt nie kontroluje ich pracy, zasiedzieli się i zagrzybieli, PObierają tylko pieniądze za nic skoro mówisz, że nikt o to nie dba.
    A może Kosiński uważa, że skoro ul. Pszczelińska jest ulicą powiatową, to że Powiat powinien opielić 🙂 ?!
    Kosiński ma taką zasadę, że nie tyka dróg w mieście, które „administracyjnie ” nie należą do miasta. Efektem tego jest, że np. ścieżka rowerowa wzdłuż Powstańców Warszawy jeszcze nigdy po jej wybudowaniu nie była sprzątana , pomimo, że jej wykonanie przeprowadził Brwinów 🙂
    ABSURD –
    MADE IN KOMUNA POwróciła !!!

    • ponurak pisze:

     To wszystko prawda. Ale skoro obecny i jednocześnie poprzedni burmistrz Kosiński wygrał dość wysoko wybory, to znaczy, że mieszkańcom taki stan rzeczy nie przeszkadza oraz zagłosowali bezmyślnie i bezrefleksyjnie, a wszelkie siły polityczne będące swego rodzaju „czapką” nad biednym ludkiem wyborczym w Brwinowie (tu uwaga dla pani Bayer z PiS) mają gdzieś sprawy wyborów. Bo wyboru burmistrza w kwietniowych wyborach praktycznie nie było. Pan Kosiński przeszedł gładko na ostatnią na szczęście kadencję. I to jest dopiero skandal. I wracając do porządków w Gminie. Uważam, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak nadzoru od samej góry w Urzędzie. To nie tylko zwykli pracownicy się „zasiedzieli”. To cała brać urzędnicza wykazuje oznaki zmurszenia i zagrzybienia. Obserwujmy zatem, co się będzie działo dalej. Przypuszczam, że nagle znajdzie się jakaś mocna figura „polityczna”, która za 5 latek wypłynie w charakterze kandydata na burmistrza i znów gładko wygra wybory z Arkadiuszem Kosińskim w tle jako doradcą, zaprzyjaźnionym starszym kolegą, towarzyszem partyjnym etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe