Rusza Rowerowy Maj 2024

Brwinów

Już po raz czwarty gmina Brwinów będzie uczestniczyła w największej ogólnopolskiej kampanii, promującej zdrowy i aktywny tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna akcja rozpocznie się 6 maja.

Projekt „Rowerowy Maj” popularyzuje rower jako ekologiczny środek transportu do szkoły, promuje zdrowy styl życia, uczy dobrych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Akcja prowadzona jest przez gminę Brwinów (organizator lokalny) w partnerstwie z Gdańskiem (organizator główny). Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnikami kampanii będą uczniowie z klas 0- VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie oraz ze szkół podstawowych z Otrębus i Żółwina. Do edycji zgłosiło się ponad 2,4 tys. uczniów. W rywalizacji weźmie udział 117 klas. Zasady nie zmieniły się: każdy uczeń, który w czasie trwania akcji dotrze na lekcje w sposób aktywny ­– na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce ­– zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Konkurs wspierają sponsorzy, którzy już zadeklarowali ufundowanie atrakcyjnych nagród dla najaktywniejszych i najwytrwalszych uczniów:

W Rowerowym Maju nie ma przegranych, a bardziej niż rywalizacja liczy się dobra zabawa. Zachęcamy do zamiany czterech kółek na dwa i włączenia się do wspólnej kampanii.

Partnerami kampanii Rowerowy Maj są Straż Miejska w Brwinowie oraz OKej Brwinów.

Na liście sponsorów znaleźli się:
– AK Otrębusy
– Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej oddział w Brwinowie
– Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
– Krzysztof Burzec Zakład Wydawniczo-Poligraficzny „MEGRAF”
– Park Trampolin KOCHAM SKAKAĆ
– Regalto s. c.
– WAKE FAMILY Brwinów

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.