Kamień węgielny wmurowany pod nową pływalnię

Budowa krytej pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie ruszyła jeszcze w 2022 roku. 31 stycznia 2023 roku lokalne władze wmurowały kamień węgielny pod tę inwestycję. Według harmonogramu basen ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Basen przy ul. Gomulińskiego będzie drugim tego typu obiektem na terenie miasta. Będzie stanowić zaplecze sportowe zarówno dla uczniów ZSOiS, jak i dla mieszkańców miasta oraz powiatu. Po wieloletnich staraniach Zarządu i Radnych Powiatu Pruszkowskiego na początku marca 2022 roku podpisano umowę z wykonawcą – firmą Moris Polska – a już w połowie miesiąca budowlańcy pojawili się na terenie przyszłej pływalni.

W Powiecie Pruszkowskim doskonale wiemy, że nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej, dlatego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w budowę pruszkowskiej pływalni. Cieszę się, że uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych oraz mieszkańcy Pruszkowa i całego Powiatu Pruszkowskiego będą mieli do dyspozycji miejsce, gdzie będą mogli realizować swoje pasje i spełniać sportowe marzenia oraz aktywnie wykorzystywać czas wolny – powiedział Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, która odbyła się 31 stycznia 2023 roku.

Budowa krytej pływalni to ambitny projekt. Obiekt będzie posiadał dwie niecki basenowe: sportową oraz rekreacyjną. Pływalnia będzie przygotowana do organizacji zawodów pływackich. Obiekt będzie certyfikowany przez Polski Związek Pływacki – dodaje Agnieszka Kuźmińska, Członek Zarządu Powiatu.
Obiekt będzie kosztował przeszło 30 mln zł. 10,6 mln zł to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak będzie wyglądać pływalnia?

Będzie posiadać dwie kondygnacje. Na kondygnacji naziemnej zaplanowano halę basenową z zapleczem i trybuny na 240 osób. Znajdą się tam dwie niecki: basen sportowy o wym. 25 na 21 m i głębokości od 1,35 do 2 m oraz basen do nauki pływania o wym. 17 na 5 m i głębokości 1,3 m.. Do tego dwie szatnie, przebieralnia dla osób z niepełnosprawnościami z szatnią rodzinną na ok. 10 osób. Na kondygnacji podziemnej będą pomieszczenia techniczne.

Grzegorz Kamiński, Wicestarosta Pruszkowski przypomniał, że według harmonogramu stan surowy zamknięty powinien być osiągnięty jeszcze w I kwartale tego roku. Pływalnia ma być oddana do użytku jesienią 2023 roku.

Podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytej pływalni obecni byli Michał Kamiński, Wicemarszałek Senatu, Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Anita Czerwińska Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Posłowie na Sejm RP: Dominika Chorosińska, Zdzisław Sipiera, Paweł Zalewski i Bożena Żelazowska, Łukasz Kudlicki, Szef Gabinetu Politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej, przedstawiciele jednostek wojewódzkich, Otylia Jędrzejczak, Prezes Polskiego Związku Pływackiego, przedstawiciele Powiatu Pruszkowskiego ze Starostą Pruszkowskim Krzysztofem Rymuzą na czele, przedstawiciele lokalnych władz, księża z lokalnych parafii, Dyrekcja ZSOiS oraz MOS, dyrektorzy szkół i placówek prowadzonych przez powiat pruszkowski, a także przedstawiciele Generalnego Wykonawcy oraz Pełnomocnik Inwestora Zastępczego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kamień węgielny wmurowany pod nową pływalnię”

 1. Lukas pisze:

  Super, nowy basen a szatnia rodzinna na 10 osób !!!! Porażka.

 2. antyklerykał pisze:

  Po co tam byli księża?
  Z tacą?

 3. Bambi pisze:

  Fajnie. A w Michalowicach tylko nowe hale zamiast nowej szkoły. Na wybory znowu będzie oadnie wygladac na ulotkach ta obietnica, a moze i basen nam obiecają…

 4. Anonim pisze:

  starosto, co z projektem skrzyżowania Broniewskiego – Studzienna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły