Już dziś startują baseny letnie w Nadarzynie!

Nadarzyn

Kolejny sezon pluskania pod gołym niebem w Nadarzynie przed nami. Już dziś baseny w Strzeniówce zostaną otwarte.

Będzie to trzeci sezon działalności kompleksu basenów letnich na Strzeniówce. – Tak , tak … czas szybko leci, a przecież nie tak dawno cały kompleks był uroczyście otwierany. Pamiętam jak dwa lata temu było wiele głosów krytycznych : „po co nam takie baseny” , „kto będzie tam chodził ”, „nie da się w nich pływać”, „Polska to nie kraj dla takich inwestycji” , „budowanie w czasie covidu letnich basenów nie ma sensu” itp. – wspomina z nostalgią wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński.

Na szczęście krytyczne głosy nie miały pokrycia w rzeczywistości. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę, a jej przychody z jej działalności pokrywają koszty jej utrzymania. Co do kosztów, to warto dodać, że obiekt wybudowany w 2021 roku w 5 miesięcy kosztował 5 mln zł. Dzisiaj byłoby to 13 mln zł. Od 2021 roku baseny odwiedziło ponad 50 tys. osób.

– To nie tylko baseny, czy boiska sportowe. To także całoroczna świetlica, na której odbywają się różne zajęcia dla mieszkańców Strzeniówki i całej gminy. To też park kieszonkowy z uroczym brzozowym laskiem , plac zabaw i plac drążkowy oraz „nowa” ulica Działkowa ze ścieżką rowerową i licznymi parkingami – dodaje Zwoliński. W tym sezonie dobudowanych zostało 40 nowych miejsc parkingowych wzdłuż drogi technicznej.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu, który trzyma pieczę nad obiektem, pracowali w pocie czoła, by zdążyć z przygotowaniami na czas.

– Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych jest taka , że ceny biletów w tym roku pomimo inflacji i wzrostu kosztów działalności obiektu nie ulegną zmianie – informuje na koniec wójt Nadarzyna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Już dziś startują baseny letnie w Nadarzynie!”

 1. Kq pisze:

  Jest bez sensu – użytkowane kilka razy do roku, wybudowane na „gminą kasę” a jednak bilety są . Inwestycja potrzebna na równi z parkingiem przy gminie .. Ale czego można się spodziewać po ex nauczycielu WF , że zainwestuje w drogi, oświetlenie czy chodniki ?

  • obecna... pisze:

   Bez sensu to jet twój komentarz…bilety muszą być, za co niby, miałoby go się utrzymywać…
   według ciebie gdyby wójtem został kamieniarz, lub elektryk to byłoby ok…?
   mądralo, chociaż to powinieneś wiedzieć, że to gmina decyduje, jak rozporządzać budżetem

 2. Jan pisze:

  Naprawdę miejsce jest super,ale cena jest po prostu z kosmosu! Wielka szkoda ale kasa musi się zgadzać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły