Własna strona internetowa na szablonach – rozwiązanie tanie i dobre

Art. Sponsorowany

Postawienie strony internetowej na indywidualne zamówienie to dość kosztowne przedsięwzięcie. Profesjonalne tworzenie witryn wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego jednorazowa usługa nie może być tania. Na szczęście dysponując niewielkim budżetem możesz skorzystać z niedrogich, stworzonych przez specjalistów i skomercjalizowany narzędzi jakimi są kreatory stron www. Sprawdź, jak w szybki i łatwy sposób stworzyć za ich pomocą własną stronę.

Kiedy powinieneś skorzystać z kreatora www?

Jeśli potrzebujesz zindywidualizowanej zaawansowanej strony internetowej, a dodatkowo dysponujesz budżetem rzędu co najmniej kilku tysięcy zł, powinieneś zamówić taką usługę w profesjonalnej agencji.

Kiedy jednak wystarczy ci dość prosta strona oparta na szablonach, a na dodatek zaczynasz dopiero twoją działalność online i tak naprawdę jeszcze nie wiesz czy zakończy się ona sukcesem, zamiast współpracy ze specjalistą wybierz dobry kreator stron www.

Warto podkreślić, że wysokiej jakości kreatory oferowane przez znanych na rynku dostawców usług internetowych to narzędzia profesjonalne. Gwarantują nie tylko łatwe i szybkie tworzenie witryn internetowych ale także ich właściwe działanie pod względem technicznym. Kreatory tworzone są i aktualizowane przez profesjonalistów, a ich niska cena wynika wyłącznie z komercjonalizacji tych narzędzi, a nie ich niskiej jakości.

Czego potrzebujesz żeby stworzyć własną stronę www w kreatorze?

Kreator jest narzędziem, które pozwoli ci na samodzielne stworzenie strony internetowej opartej na szablonach. Żeby jednak taka witryna była widoczna w sieci i działała, poza kreatorem potrzebujesz także:

– własnej domeny, czyli adresu internetowego;
– hostingu, czyli usługi, która pozwala na umieszczenie plików strony na serwerach operatora i zapewnia obecność witryny w internecie.

Warto wiedzieć, że zarówno domenę jaki hosting możesz kupić u operatora usług internetowych. Znane na rynku firmy często mają w swojej ofercie również dobre kreatory stron www. Decydując się na zakup wszystkich trzech usług w jednym miejscu, zyskujesz gwarancję, że wszystkie elementy dobrze ze sobą współpracują. Najczęściej możesz też liczyć w razie potrzeby na szybką pomoc w rozwiązaniu problemu, który napotkasz tworząc stronę lub później na etapie zarządzania nią.

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie własnej strony www rozpocznij od zakupu domeny. Warto poświęcić na wybór właściwego adresu nieco czasu. Pamiętaj, że domena to twoja wizytówka w sieci. Kiedy dysponujesz już odpowiednim adresem internetowym, możesz przejść do wizualnej reprezentacji twojej strony. Korzystając z dobrego kreatora www, jesteś w stanie stworzyć stronę opartą o szablony nawet w 15 minut. Obecnie najlepsze narzędzia na rynku to kreatory modułowe. Praca z nimi polega na wyborze szablonu, a następnie na umieszczaniu w nim poszczególnych elementów strony metodą przeciągnij i upuść. Z bogatej bazy danych wybierasz takie elementy jak:

– bloki tekstowe;
– nagłówki:
– przyciski;
– mapy;
– formularze;
– gotowe zdjęcia stockowe.

Wszystkie elementy możesz w łatwy sposób przesuwać i usuwać, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Stworzoną w ten sposób stronę pozostaje umieścić na serwerze za pomocą hostingu. Od tego momentu twoja witryna jest w pełni widoczna w sieci.

Dlaczego warto korzystać z kreatora stron internetowych?

Historia kreatorów stron www sięga początków XXI wieku. Oczywiście pierwsze narzędzia były dość prymitywne w porównaniu z dzisiejszymi, a stworzone przy ich pomocy strony nie prezentowały się okazale. Problematyczne było także ich działanie pod względem technicznym. Często bardzo długo się otwierały, zawieszały i sprawiały użytkownikom wiele problemów.

Współczesne kreatory www są narzędziami pozwalającymi na tworzenie bardzo dobrych witryn. Dzięki nim postawienie strony jest łatwe i szybkie, nawet jeśli użytkownik nie posiada żadnego doświadczenia w pracy z witrynami internetowymi. Wśród najważniejszych zalet kreatorów wymienia się zwykle:

– możliwość zautomatyzowanego generowania szablonu strony;
– znaczną edytowalność szablonu;
– możliwość szybkiego tworzenia strony dzięki modułowości – szablon łatwo wypełnić elementami dostępnymi z bazy danych, a także dokonać zmian w razie potrzeby;
– łatwość wzbogacenia strony o elementy wartościowe pod względem zwiększenia jej atrakcyjności: zdjęcia, galerie, filmy;
– responsywność strony, czyli jej automatyczne dostosowywanie do formatu ekranu, na którym jest wyświetlana. Strona responsywna nieco inaczej prezentuje się na monitorze komputera, w tablecie czy smart fonie. Zawsze jest jednak czytelna i estetyczna pod względem graficznym;
– prostotę i intuicyjność panelu zarządzania stroną.

Warto podkreślić, że kreatory zapewniają aktualizację przez operatora. Jest to ważne na przykład w przypadku znanego i popularnego CMS WordPress.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.