Jak możesz pomóc osobom ze spektrum autyzmu

Art. Zewnętrzny

Dla osób z autyzmem bardzo ważna jest akceptacja społeczna i wsparcie, bez którego nie są w stanie normalnie funkcjonować. Osoba z autyzmem - mimo, że wydaje nam się często, że nie ma z nią kontaktu - czuje, myśli, analizuje, przeżywa, posiada rodzinę i określoną historię.

Autyzm zaburza rzeczywistość, powoduje izolację, ale temu właśnie chcemy zapobiegać. Problemy osób z niepełnosprawnościami wynikają często z barier, które sami niepotrzebnie tworzymy bojąc się inności. Umiejętność otwierania się na to, co inne, zainteresowanie drugim człowiekiem i jego losem, szczodrość to cechy, dzięki którym osobom z autyzmem łatwiej żyć. Każdego dnia staramy się, podnosić poziom świadomości i wiedzy społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają służyć lepszemu zrozumieniu i zapewnieniu osobom ze spektrum autyzmu jak najwięcej radości, szczęścia i jak najlepiej przygotować je oraz innych do wspólnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednak czasami pojawiają się w ich życiu różne bariery i ograniczenia wynikające często z braku wiedzy na temat osób ze spektrum i niestety z ograniczonych środków finansowych jakie są dostępne.

Każdy grosz przekłada się na kolejny krok w budowie m.in. Domu na Zawsze Przylądek. Bądźcie z nami na tej wspaniałej drodze, wspierając naszą misję!

Dajcie znać znajomym i rodzinie o naszym projekcie, ponieważ każda świadomość i wsparcie zbliżają nas do spełnienia naszych marzeń!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/przyladek-dom-na-zawsze

Tekst: Przylądek

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.