22 lipca 2022 roku Grodzisk Mazowiecki wkroczył w „poważny wiek” - nie co dzień świętować można 500 lat. Jak urodziny miasta obchodzili grodziszczanie?

Magistrat przygotował moc atrakcji na dzień urodzin miasta. Pierwszą z nich był bezpłatny wstęp na Basen Wodnik 2000 oraz seanse w Kinie Grodzisk i Kinie Wolność.

Ratusz uruchomił wehikuł czasu, dzięki czemu interesanci przyjmowani byli przez urzędników ubranych w stroje z epoki. O wszystko zadbała Roksana Styl.

O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej. Radni wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami spotkali się na Placu Wolności. Wydarzenie zwieńczył tort urodzinowy. Tuż przed sesją zamknięto także kapsułę czasu.

Wieczorem, o 20.30 odbył się spacer po grodziskim deptaku. Spacerowiczom towarzyszyła uliczna galeria obrazów Józefa Chełmońskiego. Niektóre, znaczące budynki miasta zaznaczono jubileuszowymi podświetleniami. Uczestnicy spaceru mogli liczyć na smakowitą niespodziankę. Spotkanie poprowadził Łukasz Nowacki – historyk Grodziska Mazowieckiego.

Redakcja portalu i gazety WPR24.pl składa Grodziskowi i jego Mieszkańcom najlepsze życzenia i kolejnych 500 lat!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.