Wiadomości

Grodzisk: Podwyżki cen wody i ścieków

Grodzisk: Podwyżki cen wody i ścieków

Autor artykułu: wpr24 | 01 marca 2011 10:04 |

0
Grodzisk: Podwyżki cen wody i ścieków Region

Od 1 kwietnia o kilkanaście procent wzrosną ceny wody i ścieków. Mieszkańców Grodziska czeka 12 proc. podwyżka. Natomiast w Brwinowie, Milanówku i Podkowie Leśnej podwyżka wyniesie 17 proc.

Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji podkreślał, że podwyżki są związane z wielomilowymi inwestycjami, od których należy obecnie naliczyć tzw. amortyzację. Realnie tegoroczna podwyżka ma wynieść 17 proc. Aby wzrost cen nie był zbyt drastyczny dla mieszkańców grodziscy radni zdecydowali na przyznanie z budżetu dopłaty w wysokości 36 groszy (łącznie) do 1m3 wody i ścieków.

Do tej pory mieszkańcy za zużycie 1m3 wody i odprowadzenia 1m3 ścieków płacili 7,57 zł. Po podwyżce i uwzględnieniu dopłaty cena wzrośnie do 8,06 zł. Bez dopłaty cena wody i ścieków dla gospodarstw domowych wyniesie 8,42 zł. Natomiast pozostali odbiorcy od 1 kwietnia będą musieli zapłacić 9,24.

Za wprowadzeniem podwyżki zagłosowało 11 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, a 3 zagłosowało przeciw podwyżce.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama