Czy wolontariat warto wpisać w CV?

Art. Sponsorowany

Wolontariat oznacza dobrowolną, nieodpłatną pracę, wykonywaną na rzecz różnych organizacji, fundacji, osób prywatnych lub firm. Wiele osób zostaje wolontariuszami już w wieku kilkunastu lat, inni zaś angażują się w podobne działania podczas studiów i w późniejszym okresie, gdy rozpoczynają pracę zarobkową. Czy wolontariat warto wpisać w CV? Poznaj odpowiedzi.

Wolontariat jako doświadczenie zawodowe

Są różne rodzaje wolontariatu. Jedni preferują bezinteresowną pomoc ubogim, bezdomnym lub chorym. Inni zaś nieodpłatnie wykonują pracę w firmach, z którymi wiążą przyszłość albo interesują się ich działalnością i chcą zdobyć wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie. Niektóre rodzaje wolontariatu można zatem uznać za ważny etap w karierze zawodowej. Mimo iż jest to praca nieodpłatna, daje wiele korzyści.

Jeśli poświęciłeś na wolontariat kilka miesięcy bądź kilka lat, przeznaczając własny czas i energię na realizację zadań, które mają istotne znaczenie w kontekście pracy, o którą się ubiegasz, koniecznie wpisz tę informację do swojego CV! Przyszły pracodawca z pewnością doceni Twoje zaangażowanie i chęć zdobywania branżowej wiedzy. Aplikując do firm na Pracuj.pl lub za pośrednictwem innych portali rekrutacyjnych, nie zapomnij wspomnieć o doświadczeniu zawodowym, zdobytym podczas wolontariatu.

Informacje na temat wolontariatu wiele mówią pracodawcy o Tobie

Zastanawiasz się, po co wpisywać wolontariat do CV? O czym informuje on Twojego potencjalnego pracodawcę? Nie ulega wątpliwości, że udział w każdej formie wolontariatu będzie przemawiać na Twoją korzyść. Jest to bowiem dowód zaangażowania, pasji, zainteresowania określoną dziedziną. Wolontariusz to osoba, która wykazuje inicjatywę, motywację i inteligencję, które przydają się w życiu codziennym.

Rubryka wolontariat w CV stanowi również bardzo ważny element w życiorysie studentów, osób nieletnich i pracowników wkraczających na rynek pracy po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie, spowodowanej urlopem lub chorobą. Zaangażowanie w projekty wolontariatu świadczy o tym, że należysz do grona ludzi, którzy nie lubią stać z założonymi rękoma i pragną działać. To także komunikat, że masz w sobie pokłady energii i chcesz się rozwijać bez względu na możliwość uzyskania wynagrodzenia w formie pieniężnej.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.