Czterech pijanych w jeden dzień

Grodzisk Maz.

Policjanci tylko jednego dnia zdołali zatrzymać na terenie powiatu grodziskiego aż czterech nietrzeźwych kierowców. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną przed sądem.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 9 stycznia. Dwóch kierowców jadących na „podwójnym gazie” wpadło w Podkowie Leśnej podczas policyjnej kontroli stanu trzeźwości. Prawo jazdy zatrzymano 29-letniemu kierowcy peugeota i 32-letniej kierującej volkswagenem.

Kolejny pijany kierowca spowodował kolizję na ul. Nadarzyńskiej. Policjanci z grodziskiej drogówki otrzymali wezwanie do kolizji volkswagena i BMW. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 48-letni kierowca volkswagena ma prawie 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy trzeźwiał w policyjnej celi.

Ostatni pijany kierowca został zatrzymany na ul. Chełmońskiego, na koniec nocnej służby policjantów. Kontrola kierującego volkswagenem wykazała, że 58-latek wsiadł za kierownicę auta z promilem alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Wszyscy pijani kierowcy teraz odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Poza zatrzymaniem praw jazdy, staną również przed sądem. Grozi im zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, kara pieniężna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o trzeźwą i rozsądną jazdę, a do świadków o powstrzymanie takich osób przed podróżą lub pilną informację o miejscu, w którym się poruszają. Nietrzeźwy kierowca ryzykuje życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego! – dodaje Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Czterech pijanych w jeden dzień”

  1. paca pisze:

    Utaplac im wszystkim, rowno, ryje w lajnie. Psim! Tfu!

  2. trzeźwy kierowca pisze:

    I vivce versa: kierowcy apelują do policjantów o rozsądną jazdę i o rozsądek w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły