Chciał oszpecić kobietę kwasem solnym

Grodzisk Maz.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy planowali atak na kobietę przebywającą na terenie powiatu grodziskiego. Jeden z nich miał zlecić oblanie jej kwasem solnym...

Do całego zajścia miało dojść na przełomie lipca i sierpnia 2014 r. Jak informują policjanci kobieta miała zostać oblana kwasem solnym, który miał spowodować obrażenia twarzy i wzroku. Efekt? Trwałe oszczepecenie…

Udało się zatrzymać podejrzanych mężczyzn. – Dzięki pracy policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ zatrzymany został 54-letni Waldemar G., któremu prokurator przedstawił zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety – czytamy na tronie KSP.

Jak miało dojść do tego zdarzenia? – Z materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna podjął się dostarczenia substancji żrącej, wskazał czas i miejsce, w którym kobieta miała zostać oblana, a w zamian za przyjęcie zlecenia oferował 10 tysięcy złotych – napisano.

Drugi zatrzymany mężczyzna to 31-letni Adrian C. W trakcie śledztwa próbował on zmusić przemocą jednego ez świadków do zmiany zeznać obciążających Waldemara G.

Póki co najbliższe dwa miesiące mężczyźni spędzą w areszcie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.