Centrum opiekuńczo-mieszkalne we wsi Szczęsne

Grodzisk Maz.

Miesiąc temu informowaliśmy Was o planach powstania centrum opiekuńczo-mieszkalnego na terenie gminy Brwinów. Taki sam ośrodek ma szanse powstać na terenie wsi Szczęsne. Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Wiemy ile firm przystąpiło do przetargu.

Centrum miałoby powstać we wsi Szczęsne, przy ul. Kawki. Przeznaczono na tę inwestycję działkę o powierzchni 1,31 ha, dla której nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w studium rozwoju gminy tereny te są przeznaczone pod usługi uzupełniające i publiczne.

Wykonawca wyłoniony w bieżącym przetargu będzie miał za zadanie sporządzić dokumentację projektowo-kosztorysową. Centrum w Szczęsnem ma mieć 600 mkw. powierzchni całkowitej. Mają się tam znaleźć pokoje mieszkalne na co najmniej 10 łóżek dla stałych pensjonariuszy centrum (4 pokoje 2-osobowe i 2 pokoje 1-osobowe, wszystkie z łazienkami). Dodatkowo ma znaleźć się tam zaplecze kuchenne z jadalnią (salą wielofukncyjną) umożliwiającą dzienny pobyt dodatkowych 8 osób. Ponadto w budynku znajdzie się zaplecze technologiczne. Obiekt będzie wyposażony w instalacje: sanitarną, elektryczną, fotowoltaiczną, a także wentylację mechaniczną.

Wokół budynku zostaną urządzone tereny zielone, poprowadzone wewnętrzne ulice oraz chodniki. Znajdą się tu też tereny rekreacyjne i zajęciowe na świeżym powietrzu. Na zewnątrz pojawi się też wiata śmietnikowa.

Jakie zadania będzie miał projektant? Wykonanie projektu centrum wraz z wyposażeniem, przystosowanego do osób z niepełnosprawnościami. Projekt powinien zakładać możliwość rozbudowy centrum o miejsca dla osób pozostających pod opieką całodobową itd.

Na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej gmina planowała przeznaczyć niemal 160 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się 20 firm. 2 z nich odrzucono (jedna oferta została złożona po czasie, druga – została zabezpieczona hasłem). Wymóg cenowy spełniło 8 firm: Ziółkowska Studio Architekt z Gdańska (z ofertą na 110 tys. zł), G&G Projekt z Częstochowy (oferta na ponad 116 tys. zł), Archenika z Poznania (ponad 110 tys. zł), Akint z Warszawy (134 tys. zł), Mateusz Wejchert Architekt z Konstancina-Jeziorny (prawie 130 tys. zł), PSBUD Piotr Świrzyński z Grudziądza (78 tys. zł), Grzybud Paweł Grzybek z Radomska (149 tys. zł) i Inwestprojekt z Białegostoku (97 tys. zł).

Na wykonanie koncepcji projektowej wykonawca będzie miał 60 dni od podpisania umowy i 330 dni na wykonanie przedmiotu umowy. Urząd nie wybrał jeszcze wykonawcy dokumentacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.