Budowy, przebudowy, modernizacje – inwestycje drogowe w powiecie grodziskim

Przejścia dla pieszych, nowe nawierzchnie, kładki – w ostatnim czasie wiele się działo w inwestycjach drogowych powiatu grodziskiego.

Powiat Grodziski kładzie duży nacisk na rozwój infrastruktury drogowej. Modernizacje i remonty dróg nie tylko wpływają korzystnie na komfort kierowców, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego – podkreślają urzędnicy grodziskiego starostwa.

Jedną z większych inwestycji jest budowa skrzyżowania drogi powiatowej i gminnej w Chlebni oraz rozbudowa drogi powiatowej. Finalnie powstanie rondo, a prace obejmą łączny odcinek drogi o długości ponad 1,6 km. Roboty obejmą m. in. wykonanie nowej nawierzchni, chodnika, odwodnienia drogi. Koszt inwestycji wynosi 9,8 mln zł, z czego ponad 6,8 mln zł pochodzi z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie inwestycji zaplanowano w przyszłym roku.

W planach jest także rozbudowa ul. Słowika w Zarębach, na które powiat otrzymał promesę w wysokości 4,75 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to 5 mln zł. Zadanie będzie obejmowało rozbudowę prawie 1,5-kilometrowego odcinka drogi – wykonanie jezdni, chodników, poboczy, a także wysp dzielących, które spowolnią ruch.

Ostatnio została ukończona ul. Chełmońskiego w Budach Grzybek i Jaktorowie. 870-metrowa droga zyskała szerszą, 6-metrową jezdnię, nową nawierzchnię, a rowy biegnące wzdłuż niej zostały pogłębione. Całość kosztowała prawie 4,8 mln zł, z czego ponad 3,3 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kolejną ukończoną inwestycją jest 961-metrowa ul. Tarczyńska w Ojrzanowie. Drogowcy wykonali m. in. poszerzenie drogi, wzmocnienie i wymianę nawierzchni, czy utwardzone pobocze. Koszt tej inwestycji to prawie 1,8 mln zł – 400 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Żabia Wola.

Zakończyła się także przebudowa drogi w Baranowie i Holendrach Baranowskich. 600-metrowy odcinek jezdni poszerzono do 6 m, wykonano pobocza o szerokości 1 m, a także odwodnienie pasa drogowego. Wykonanie zadania kosztowało prawie 1,1 mln zł. 350 tys. zł to dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego.

Wśród inwestycji drogowych powiatu grodziskiego znalazła się także budowa kładki łączącej ścieżkę rowerową przez rzekę Rokitnicę na granicy Natolina i Chrzanowa Małego. W ramach tego zadania wybudowano samą kładkę oraz wyłożono kamieniem polnym skarpy, dno wylotu i wlotu rzeki. Kładka kosztowała prawie 550 tys. zł, na co powiat otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości ponad 270 tys. zł.

Powiat zainwestował także w bezpieczeństwo pieszych. Wykonano chodniki i doświetlenia przejść dla pieszych przy ul. Armii Krajowej w Baranowie, ul. 3 maja w Grodzisku, ul. Kościuszki w Milanówku, ul. Skokowskiego w Jaktorowie i ul. Mazowieckiej w Osowcu. Łącznie koszt tych zadań wyniósł ponad 740 tys. zł – ponad 440 tys. zł to dotacja z RFRD.

Ogółem dofinansowania powyższych inwestycji wyniosły łącznie prawie 16,4 mln zł. Kolejne wnioski o dofinansowania złożono w sierpniu. Teraz magistrat oczekuje na wyniki naboru.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Budowy, przebudowy, modernizacje – inwestycje drogowe w powiecie grodziskim”

 1. Brwinowianin pisze:

  Cytat:
  „Koszt inwestycji wynosi 9,8 mln zł, z czego ponad 6,8 mln zł pochodzi z dofinansowania Rządowego PiS Funduszu Rozwoju Dróg ”
  …I trzeba być debilem, żeby nie widzieć różnicy w rozwoju Polski za rządów PiS !
  To nigdy nie byłoby możliwe gdyby obecnie rządzili antypolacy i dawna ubecja z PO-KO-TRZASK.-2050-NOWOCZESNA – PSL, czyli tzw, totalna opozycja !

  • Arek pisze:

   @Brwinowianin
   Idiotą jesteś, przed PIS też było dofinansowanie dla budowy dróg lokalnych – schetynówki. Zobacz ile inwestycji dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, tabliczki są wszędzie na szpitalach szkołach, przy drogach. Dzięki Rządowi PIS teraz nie będzie tych pieniędzy i inwestycje będą zamrożone.

 2. Wojtek pisze:

  Najgorsza droga powiatowa z Jaktorowa do Makówki.wstyd że taki powiat tak nie dba i drogę .to jest średniowiecze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły