Brwinów: referendum nieważne, Guzik zostaje

Region

W niedzielę odbyło się referendum w sprawie odwołania lub pozostawieniana stanowisku burmistrza Brwinowa, Andrzeja Guzika. Frekwencja okazała się zbyt mała, wobec tego głosowanie jest nieważne. Dzięki temu dotychczasowy burmistrz zostanie do końca kadencji.

Według oficjalnych już danych frekwencja wyniosła nieco ponad 23 procent. Głosowało 4170 osób, czyli o 281 za mało. Aby referendum było ważne, potrzeba bowiem 3/5 głosów oddanych podczas ostatnich wyborów samorządowych. Dane te potwierdziła nam sekretarz gminy Brwinów, Urszula Skolasińska.

Nieoficjalne wyniki są bardziej szczegółowe. Strona odprujburmistrza.pl poinformowała, że wśród głosujących 3 890 osób było za odwołaniem Guzika, a 254 za dokończeniem przez niego kadencji.

Kolejna próba dla rządzących odbędzie się na jesieni, gdy zorganizowane zostaną ogólnopolskie wybory samorządowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.