Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Prusa i Ceramicznej

Pruszków

Ważna informacja dla mieszkańców i pieszych. Władze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie chcą uruchomić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Prusa i Ceramicznej w Pruszkowie. Trwa poszukiwanie wykonawcy prac.

Wspomniane skrzyżowanie jest dość newralgiczne zarówno dla pieszych jak i kierowców. Zgodnie z ustawionym oznakowaniem ul. Ceramiczna jest drogą podporządkowaną wobec ul. Prusa. Przejazd na wprost ul. Ceramiczną lub tez skręt w lewo w ul. Prusa jest problematyczny. Podobnie zresztą jak próba skręcenia w lewo z ul. Prusa w ul. Ceramiczną. Kłopot pojawia się tu również z widocznością bowiem samochody i pieszych zasłaniają albo znajdujące się przy skrzyżowaniu drzewa, albo zaparkowane samochody.

Ta sytuacja ma się jednak zmienić. Wadze Starostwa Powiatowego, które jest zarządcą ul. Prusa, chcą na tym skrzyżowaniu ustawić sygnalizację świetlną. Obecnie trwa poszukiwanie wykonawcy, który oprócz wykonania projektu budowlanego, będzie odpowiedzialny za ustawienie sygnalizacji. Warto zaznaczyć, że będzie to sygnalizacja akomodacyjna, a piesi będą mogli ręcznie wywołać zmianę „świateł” dzięki specjalnym przyciskom.

Jeśli uda się wybrać wykonawcę prac już w pierwszym postępowaniu to nowe sygnalizatory mają zostać ustawione w ciągu 273 dni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Prusa i Ceramicznej”

 1. 🐷 pisze:

  No to korek.
  Dobrze i źle jednocześnie.
  Jak w polityce ,
  wybór między rozwolnieniem
  i zatrwardzeniem .

 2. wiki pisze:

  Teraz jest tam większy ruch bo roboty przy ,,czołgu,, a tak to bez przesady może tylko w dni targowe ktoś tam jedzie … szkoda kasy to już lepiej za te 273 dni zrobić światła Prusa / Kościuszki

 3. Anonim pisze:

  Czyli teraz niebezpieczni ale powolni nie będą już zabijać ludzi łamiąc zasady pierwszeństwa tylko ignorując czerwone światło bo przecież oni powoli i ostrożnie za ten sygnalizator przejeżdżali i jakby ten ja zielonym jechał wolniej to by w spokoju pojechali na czerwonym, w sumie to poprawa bo mandat wyższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe